Zamknięta ulica 70 Pułku Piechoty

Avatar photoIrena Kuczyńska25 listopada 20192min
ple-kow.jpg

Przez cały tydzień od poniedziałku 25 listopada do soboty 30 listopada 2019 roku ulica 70 Pułku Piechoty w Pleszewie będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Na całej szerokości jezdni będzie układany asfalt.

Taka informacja przekazana radiu Centrum przez Tomasza Wojtalę – rzecznika Starostwa Powiatowego w Pleszewie oznacza, że modernizacja drogi powiatowej łączącej Pleszew z Kowalewem wchodzi w ostatnią fazę a drogowcy przystępują do wylewania mieszanki bitumicznej.

Przejazd samochodów ulicą 70 Pułku Piechoty z Pleszewa do Kowalewa i w odwrotnym kierunku będzie niemożliwy. Informować o tym będą znaki drogowe. Za okresowe utrudnienia Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie przeprasza.

Jednak mieszkańcy Pleszewa, którzy jadą tędy na dworzec w Kowalewie i kowalewianie, zmierzający tą drogą do Pleszewa, nie gniewają się i jakoś ten tydzień przeżyją, zwłaszcza, że na modernizację drogi długo czekali.

Jeszcze tylko nasadzenia nowych drzew, które są w projekcie i droga będzie gotowa. Koszt przebudowy sięga 5 000 000 złotych, z czego połowa to dotacja Funduszu Dróg Samorządowych.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska