Zasłużeni i honorowi

Irena Kuczyńska23 stycznia 20183min
wreczenieobywatelstwa1.jpg

Coraz więcej samorządów przyznaje odznaczenia za zasługi dla rozwoju miast i gmin albo obdarza honorowym obywatelstwem. W powiecie pleszewskim tylko gmina Czermin na razie nikogo nie odznacza ani nie honoruje.

Zaczęło się od Pleszewa, który nadaje tytuły zasłużonych oraz honorowych obywateli, wśród których jest sam św. Jan Paweł II.

Wręczenie dyplomu Janowi Pawłowi II

Gołuchów nadaje tytuły zasłużonych dla gminy, a Dobrzyca obdarowuje tytułami honorowych obywateli, wśród których są mieszkańcy miasta i gminy. W Gizałkach na odwrót – tytuły honorowych obywateli otrzymują osoby spoza gminy, nawet z zagranicy.

Józef Banasiak - prezes LZS - Zasłużony dla Gminy Gołuchów

Teraz też Chocz będzie miał odznakę honorową zasłużonego dla gminy i to z wizerunkiem króla Kazimierza Wielkiego.

Także powiat ma nagrodę im. Artura Szenica i statuetkę. Dla mieszkańców powiatu, ale nie tylko. W ub. roku wręczono ją landratowi partnerskiego powiatu Ammerland.

Landrat Jorg Bensberg

Tylko gmina Czermin – na razie – co podkreśla wójt Sławomir Spychaj – nikogo niczym nie honoruje. Tylko na imprezie z okazji Dnia Kobiet, wybierana jest kobieta roku, która dostaje prezent od wójta. Raz był to nawet złoty pierścionek. Honorowi i zasłużeni otrzymują dyplomy i statuetki.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-zasluzeni-dla-gmin.html