Kościoły, pałace, krajobrazy, ulice, drzewa na zdjęciach w pleszewskim ratuszu

Avatar photoIrena Kuczyńska23 lutego 20244min
4-1-1280x960.jpg
Na korytarzach pleszewskiego ratusza można oglądać niezwykłe zdjęcia trzech fotografów - Zbigniewa Haina, Przemysława Glinkowskiego i Szymona Furmankiewicza. A na nich zatrzymane w kadrze znajome miejsca w Pleszewie i okolicy, krajobrazy, obiekty w różnych porach dnia ale też roku.

 

Na kilka tygodni ściany pleszewskiego ratusza stały się galerią sztuki i nie ma w tych słowach jakiejś przesady. Zdjęcia trójki pasjonatów fotografii to małe dzieła sztuki, jako że wszyscy oni zajmują się fotografowaniem od dłuższego czasu i potrafią wyeksponować na zdjęciach to, co zachwyca i sprawia, że chce się oglądać. Na ponad 100 fotkach  odnajdujemy znane miejscówki, obiekty, detale, krajobrazy Pleszewa i okolicy.

Szymon Furmankiewicz i jego fotka

Każdy ma swój styl

Autorzy zdjęć  są amatorami – Zbigniew Hain jest mistrzem młynarskim, Szymon Furmankiewicz mechanikiem samochodowym, a Przemek Glinkowski urzędnikiem. Działają w kółku fotograficznym Światłoczuli w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy. Każdy ma swój styl. Przemek lubi krajobrazy, Zbyszek jest mistrzem zdjęć robionych w różnych zakątkach i z różnej perspektywy, Szymon fotografuje przyrodę ale też ludzi. Można ich spotkać z aparatami w różnych miejscach, także nieoczywistych. A prace podziwiać na ich profilach na portalu społecznościowym.

 

Wejdźcie do ratusza

Teraz połączyła ich wystawa w ratuszu. Musicie koniecznie fotki obejrzeć, zwłaszcza jeśli nie jesteście aktywni w sieci. W ratuszu jest winda, można podjechać i zachwycić się pięknem ziemi pleszewskiej na zdjęciach fotografów amatorów.

Czytaj też: Przemysław Glinkowski informatyk, który pokochał fotografowanie

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska