Zmiana prezesa w szpitalu?

Irena Kuczyńska8 stycznia 20192min
szpital.jpg

W Pleszewie zbiera się Rada Nadzorcza Pleszewskiego Centrum Medycznego, aby podjąć decyzję w sprawie zmian na stanowisku prezesa.

Tadeusz Stefaniak funkcję prezesa pełni od marca 2012 roku. Wcześniej był wiceprezesem spółki i dyrektorem ds.technicznych.

Pogłoski o tym, że można się spodziewać zmian na stanowisku prezesa w pleszewskim szpitalu, krążyły po mieście od kilku dni. Podczas Święta Powiatu senator Andrzej Wojtyła, który sam jest lekarzem, miał nawet apelować, o to „aby polityka nie wchodziła do szpitala”.

W najnowszym rankingu szpitali, Pleszewskie Centrum Medyczne spadło z pierwszego miejsca w kraju na 14, wciąż jednak pozostając liderem w Wielkopolsce. I być może to, a „nie polityka” stało się bezpośrednim przyczynkiem do rozważenia zmiany na stanowisku prezesa placówki. Tym bardziej, że Tadeusz Stefaniak posiada już uprawnienia emerytalne.

Dzisiaj nikt ani w starostwie ani w szpitalu, telefonów od dziennikarzy nie odbiera. Jeden z radnych potwierdza, że zbiera się Rada Nadzorcza Pleszewskiego Centrum Medycznego, która wyda oficjalne oświadczenie ws. prezesa. Będzie nim prawdopodobnie aktualny wiceprezes Błażej Górczyński.

Radio Centrum Zmiana szefa?