Zmiany na szczytach władzy w spółdzielni

Avatar photoIrena Kuczyńska3 września 20202min
Andrzej-Zalustowicz-czolo.jpg

Zmiany na stanowisku Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Pleszewie. Miejsce przebywającego w areszcie Eryka K., zajął dotychczasowy wiceprzewodniczący Andrzej Załustowicz.Z informacji przekazanych radiu Centrum przez Annę Konieczną – zastępcę prezesa Zarządu SML-W w Pleszewie wynika, że w poniedziałek Rada Nadzorcza pozbawiła stanowiska szefa Eryka K., powierzając je dotychczasowemu zastępcy Andrzejowi Załustowiczowi, szefowi Osiedla Reja w Pleszewie.

Jego zastępcą został Piotr Chatliński, jego miejsce w Komisji Rewizyjnej przejęła Barbara Wolińska.
Eryk K. pozostaje nadal w Radzie Nadzorczej w charakterze członka. Odwołać go może tylko Walne Zgromadzenie członków, ale – jak mówi Anna Konieczna, dotąd taki wniosek nie wpłynął. Jeśli wpłynie w piątek na Walnym Zebraniu, wtedy – zgodnie z prawem spółdzielczym, będzie można go rozpatrzeć dopiero za rok na kolejnym Walnym.
Przypomnijmy, że w czerwcu pleszewski radny, szef Rady Nadzorczej SML-W w Pleszewie Eryk K. został zatrzymany przez bydgoską policję i tymczasowo aresztowany. Jest podejrzany o wyłudzenie dotacji w wysokości pół miliona złotych i poświadczenie nieprawdy. Grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Więcej TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska