Zmiany w pleszewskim ratuszu

Avatar photoIrena Kuczyńska16 lutego 20193min
IMG_20190215_100850-800.jpg

Burmistrz Pleszewa zapowiada reorganizację Urzędu Miasta i Gminy Pleszew.

Jedne wydziały powstają, drugie się łączą a inne znikają. „Chodzi o optymalne wykorzystanie obecnego zasobu kadrowego” – podkreśla Arkadiusz Ptak.

Najbardziej widoczna zmiana to rozwiązanie wydziału promocji i komunikacji społecznej.

Na jego miejscu powstanie Biuro Prasowe z Anną Bogacz – jako kierownikiem, a  wszystkie inne działania rozwiązanego wydziału przejmie Dom Kultury, którego dyrektorem od 1 marca zostaje Przemysław Marciniak – dotychczasowy szef rozwiązywanego wydziału promocji. O tym, jakie ma plany na pleszewską kulturę, dowiemy się w najbliższy poniedziałek podczas konsultacji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew.

Z połączenia wydziałów gospodarki gruntami oraz architektury i urbanistyki powstanie wydział gospodarki nieruchomościami i planowania przestrzennego z Romanem Łukasikiem na czele.

Tworzy się nowy wydział ochrony środowiska z Martą Chrzanowską na czele. Jego siedziba będzie przy Placu Kościelnym. Wydział gospodarki komunalnej zostaje i będzie ogłoszony konkurs na szefa.

Zostają też pozostałe wydziały, po drobnych przesunięciach pojedynczych pracowników.

Wielkie przeprowadzki zaplanowano na sobotę 2 marca. Pleszewianie otrzymają ulotkę z kompetencjami wydziałów po reorganizacji – zapowiada burmistrz Ptak.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska