Zrzutka na remont domu w Fabianowie

Irena Kuczyńska13 stycznia 20213min
Czolo-1.jpg
Sołtys Fabianowa  Maciej Przybyłek zorganizował zrzutkę na pomoc dla rodziny z Fabianowa, poszkodowanej w wypadku, do którego doszło w ubiegły poniedziałek. O 8.00 rano, samochód ciężarowy wpadł w poślizg i wjechał w narożnik budynku mieszkalnego przy ul. Pleszewskiej.
Na szczęście, nikomu nic się nie stało, ucierpiał tylko jednorodzinny dom. Chociaż z informacji uzyskanej od mieszkańców Fabianowa wynika, że jedna z mieszkanek domu spała akurat w tym pokoju, w który uderzył kierowca ciężarówki. Uszkodził on narożnik budynku, instalację elektryczną, instalację CO, okno.
Natychmiast odcięto zasilanie prądu, zabezpieczono wyciek wody z instalacji CO. Nadzór budowlany wyłączył budynek z użytkowania. Na miejscu wypadku pracowało 5 zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie energetyczne oraz mieszkańcy Fabianowa z sołtysem Maciejem Przybyłkiem na czele.
Poszkodowana rodzina, na czas odbudowy domu, zamieszkała u bliskich i próbuje odtwarzać to, co zostało zniszczone przez samochód. Ile potrzeba pieniędzy? Tego jeszcze na razie nie wiadomo, ale na pewno niemało – mówi sołtys Maciej Przybyłek, który na Facebooku zorganizował zrzutkę (https://zrzutka.pl/dbgwhj) na pomoc dla poszkodowanych współmieszkańców.
Zachęca też do wpłat gotówki u siebie w domu, za potwierdzeniem.  Czas pandemii nie sprzyja zbieraniu pieniędzy metodą chodzenia od domu do domu. Kierowca ciężarówki, która uszkodziła dom, był trzeźwy, zapłacił mandat. Na szczęście jechał wolno. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby jechał prędko.