Koniec remontu w ZST na Zielonej, rozpoczyna się meblowanie

Avatar photoIrena Kuczyńska5 lipca 20225min
Czolo.png
Prawie rok trwał kapitalny remont  budynku Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. W czasie wakacji odbywać się będzie meblowanie i wyposażanie placówki, na co powiat wykłada 1 000 000 zł. 

Rok szkolny 2022/23, społeczność „technikum na Zielonej”, powita w nowej edukacyjnej przestrzeni.

ZST – klasa po remoncie
ZST – korytarz po remoncie

Kapitalny remont budynku szkoły Zespołu Szkół Technicznych  przy ul. Zielonej w Pleszewie trwał cały rok. Nauka odbywała się w systemie hybrydowym, przy czym duża sala sportowa była podzielona na klasy.

Czytaj: Remonty w szkole na Zielonej
Wrzucona na głęboką wodę

Prawdziwy chrzest  bojowy przeszła Izabela Mikstacka – Mikuła, która rok temu podjęła się kierowania szkołą przez 10 miesięcy. Teraz złożyła dokumenty w konkursie na dyrektora, który odbędzie się po 20 lipca.

ZST po remoncie
Setki ławek, krzeseł i szafek

Tymczasem  przed władzami powiatu pleszewskiego ostatnie remontowe wyzwanie – wyłonienie firm, które do końca sierpnia wykonają meble na wymiar w kolorach zgodnych z wizualizacją jak również firm, które dostarczą do szkoły 400 ławek, 800 krzeseł i ponad 700 szafek – po jednej dla każdego ucznia.

ZST – wizualizacja umeblowania

Starosta pleszewski Maciej Wasielewski ma nadzieję, że uda się do końca wakacji jedne meble wykonać na miejscu, inne dowieźć. Zaś 1 września 2022 roku, po firmach remontujących i meblujących, pozostanie tylko wspomnienie.

ZST wizualizacja umeblowania
Remonty z dotacją

Kapitalny remont budynku  kosztował 4 703 439 zł, z czego prawie 4 000 000 zł to dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego  2014-2020. 1 000 000 zł na wyposażenie i umeblowanie placówki wyłożył powiat.

Także w CKZ

W ramach projektu, w Centrum Kształcenia Zawodowego, wyremontowano pracownię praktycznej nauki zawodu z wyposażeniem w nowe obrabiarki: tokarkę CNC, frezarkę uniwersalną, stół obrotowy i wypalarkę plazmową. Zakupiono  dodatkowy sprzęt: zestawy komputerowe, projektor multimedialny, spawarkę i przyrząd do pomiaru geometrii kół i osi samochodów.

ZST po remoncie

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska