190 pacjentów na oddziale covidowym

Avatar photoIrena Kuczyńska22 listopada 20202min
Szpital-czoło-1.jpg

Pleszewski szpital podsumował pierwsze tygodnie funkcjonowania oddziału dedykowanego pacjentom oddziału covidowego.

Od jego uruchomienia 7 października 2020 roku, trafiło tam 190 pacjentów zakażonych wirusem SARS COV-2. W czterech przypadkach konieczne było podłączenie chorych pod respiratory – informuje Ireneusz Praczyk – rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Oddział covidowy w pleszewskim szpitalu dysponuje 75 łóżkami.Więcej TUTAJ

Od 7 października leczyło się na nim 190 pacjentów zakażonych wirusem SARS COV-2 nie tylko z powiatu pleszewskiego ale z całej Wielkopolski. Średni okres pobytu pacjenta na oddziale wynosił 9 dni.Większość przechodziła koronawirusa bez poważnych komplikacji, chociaż w czterech przypadkach zaistniała konieczność podłączenia chorych pod respirator – zaznaczył rzecznik szpitala Ireneusz Praczyk. Pacjenci w dobrym stanie, którzy nie stanowili ryzyka zakażenia dla innych osób, trafiali do izolacji domowej.

Od kilku dni mają możliwość skorzystania z izolatorium. Więcej TUTAJ
Pleszewski szpital przeprowadza też testy pod kątem COVID-19 mieszkańcom powiatu pleszewskiego. Statystycznie 80 dziennie.Więcej TUTAJ
Od 1 listopada wykonano ich 1450, z tego 817 na zlecenie lekarzy rodzinnych w punkcie drive-thru. 631 – to badania pacjentów szpitala i personelu.
Ich wyniki trafiają bezpośrednio do PCM, pacjenci kierowani przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej  znajdują swoje wyniki na stronach internetowych laboratoriów. O wynikach dodatnich automatycznie jest powiadamiany Sanepid.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska