Izolatorium za rehabilitację

Avatar photoIrena Kuczyńska17 listopada 20204min
szpital-czolo-1.jpg

W Pleszewskim Centrum Medycznym zorganizowano izolatorium dla pacjentów z łagodnym przebiegiem koronawirusa, którzy nie wymagają intensywnego nadzoru medycznego i tlenoterapii. Jednak muszą być pod stałą opieką medyczną.
Takich łóżek przygotowano 40. Powstały na bazie oddziału rehabilitacyjnego. Decyzję o utworzeniu izolatorium podjął wojewoda wielkopolski.

Przypomnijmy, że od października funkcjonuje w pleszewskim szpitalu 75 łóżek dla pacjentów z COVID-19, którzy wymagają stałej opieki lekarskiej.  Jest też  15 łóżek tzw. obserwacyjnych, na które  trafiają  osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, które  mają zostać przyjęte  do szpitala i to niekoniecznie na oddział dla chorych na COVID-19. Tam oczekują na przeprowadzenie testu lub na jego wyniki. Później, w zależności od stanu zdrowia i wyniku testu albo są umieszczane na oddziale covidowym, albo na tym, na który mieli skierowanie.
Teraz, decyzją wojewody dojdzie 40 kolejnych łóżek tzw. izolatorium. Trafią tam osoby, które nie wymagają już tlenoterapii
, jednak czują się na tyle dobrze, że mogą zostać przeniesione na inny oddział. Dzięki temu zwalniają się miejsca dla tych pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej opieki medycznej – tłumaczy prezes PCM wyjaśnia Błażej Górczyński.
Izolatorium zostało utworzone w miejsce oddziału stałej  rehabilitacji, a pacjenci, którzy na nim przebywali, zostali ulokowani na innych oddziałach.
Prezes zapewnia, że nadal szpital prowadzi świadczenia rehabilitacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji  neurologicznej  i kardiologicznej. Nie można ograniczać osobom po udarach czy zawałach dostępu do zabiegów  fizjoterapeutycznych, bo w dalszym leczeniu  mają one  ogromne znaczenie – dodaje prezes.
RADIO CENTRUM   Izolatorium za rehabilitację

Czytaj też:
Chcą testować na koronawirusa
Wojskowi liczą łóżka w pleszewskim szpitalu
Testowanie według wytycznych
Kolejne łóżka covidowe w szpitalu
Porodówka w czasie zarazy
Komora izolacyjna dla szpitala
Więcej łóżek covidowych w szpitalu
COVID zamknął oddział rehabilitacyjny
Oddział dla pacjentów z COVID w pleszewskim szpitalu
Szpital czeka na 3 respiratory…


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska