Bądź EKO i działaj z biblioteką, na początek Bookcrossing i Plantcrossing

Irena Kuczyńska7 czerwca 20223min
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew trwają przygotowania do festynu "Bądź EKO - działaj z  biblioteką". Program imprezy zakłada Bookcrossing oraz Plantcrossing - czyli dzielenie się książkami i roślinami doniczkowymi. Te, można już do książnicy przynosić.
285949300_779486313041765_8042632281153193244_n.jpg

 

“Bądź EKO i działaj z biblioteką” – to duża impreza plenerowa, która odbędzie się w niedzielę 19 czerwca pomiędzy Zajezdnią Kultury a biblioteką.

Festyn i spotkanie z promotorką Zero Waste

Festyn jest elementem ekologicznego projektu, który wspiera Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o projekcie: Biblioteka ma ofertę dla dużych i dla małych

Ma na celu podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez zabawę, zajęcia animacyjne, warsztaty, przedstawienie, popularyzację jazdy na rowerze, czy gotowania bez marnowania, co zaprezentuje w bibliotece 15 czerwca  edukatorka ekologiczna Sylwia Majcher.

Sylwia Majcher
Podziel się książkami i kwiatkami

Bycie EKO to też dzielenie się przeczytanymi książkami, wydanymi po 2000 roku.  Podobnie jak roślinami doniczkowymi, których mamy w domu za wiele, albo za duże nam urosły i chcemy się podzielić. Zbiórka książek i roślin czyli Plantcrossing i Bookcrossing w bibliotece potrwa do 19 czerwca.

bookcrossing 2022
Plantcrossing 2022 Bądź EKO

W czasie festynu zarówno książki jak i roślinki, zostaną wystawione na rampie przed biblioteką. Będzie można je przygarnąć, zyskają tym samym drugie życie. Ale zarówno kwiaty jak książki, muszą być w bardzo dobrym stanie.

Zbiórka kwiatów i książek trwa Bądź EKO
Czytaj też: Bookcrossing na rzecz WOŚP