Będzie wybieg dla psów, pakiety budzą wątpliwości radnych

Avatar photoIrena Kuczyńska12 stycznia 20223min
3.jpeg
W Pleszewie ma powstać wybieg dla psów. Na ogrodzenie i urządzenia do tresury piesków, miasto wyasygnowało 30 000 złotych. Tyle samo wydaje co roku na utrzymanie tzw. psich pakietów w mieście. To pakiety ożywiły dyskusję pleszewskich radnych na sesji.

Wybieg powstanie przy ulicy Władysława Warneńczyka na placu przed kotłownią spółdzielni mieszkaniowej. O należący do miasta plac o powierzchni prawie 2000 metrów kwadratowych, dba spółdzielnia mieszkaniowa. I tak będzie nadal.

Plac przed kotłownią przy ul. Warneńczyka – tu ma powstać wybieg dla psów

Pieniądze na ogrodzenie placu i na przeszkody do części treningowej wybiegu oraz na ławeczki w części do biegania, wyłoży miasto. O porządek, o koszenie trawy, dbać będzie spółdzielnia, co nie znaczy, że będzie sprzątać kupy po psach. To muszą robić właściciele czworonogów – podkreślają pomysłodawcy utworzenia wybiegu. Miasto ustawi tam psi pakiet.

Chociaż na ostatniej sesji radni rozważali możliwość likwidacji psich pakietów w mieście. Jest ich 60. Utrzymanie i opróżnianie psich pakietów generuje koszt sięgający 30 000 złotych. Plac przed kotłownią przy ul. Warneńczyka – tu ma powstać wybieg dla psów

Niektórzy radni byli zdania, że właściciele psów powinni zabierać swoje woreczki i sprzątać kupy. W końcu wiadomo, że jeśli pies je, to pies też wydala, dlaczego więc ze wspólnego budżetu fundować psie pakiety – przekonywał jeden z radnych. Jednak nie znalazł poparcia u większości rady.

Ale psie pakiety były jedynym punktem sesji, który wzbudził u radnych emocje i dyskusję. Wysokie diety, na które podatnicy wydadzą w 2022 roku ponad 677 692,56 złotych, radni pleszewscy przegłosowali jednogłośnie i bez dyskusji.

Wyższe diety radnych w mieście i powiecie TUTAJ

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska