COVID zamknął Oddział Rehabilitacyjny

Avatar photoIrena Kuczyńska12 października 20202min
szpital4-czolo.jpg

Do odwołania wstrzymano przyjęcia na Oddziale Rehabilitacyjnym w pleszewskim szpitalu. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 24 pacjentów i 6 osób z personelu oddziału – taką informację przekazał Ireneusz Praczyk – rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego.Z 24 pacjentów Oddziału Rehabilitacji,  12 osób wymagało dalszej hospitalizacji w oddziale dla pacjentów z COVID-19. Troje trafiło na pleszewski oddział dla pacjentów z COVID-19 a dziewięcioro w przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. Pozostałych 12 osób zostało poddanych izolacji domowej lub przewieziono ich do izolatorium w Poznaniu –  powiedział rzecznik prasowy szpitala Ireneusz Praczyk. Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u sześciu pracowników.
W związku z tym, przyjęcia pacjentów do Oddziału Rehabilitacyjnego zostały wstrzymane do odwołania. Władze szpitala zadecydowały też  o wstrzymaniu przyjęć ambulatoryjnych w Zakładzie Fizjoterapii. Na Oddziale Rehabilitacyjnym cały czas przebywają jednak ci pacjenci, którzy mieli ujemny wynik testu na koronawirusa. Są to obecnie 23 osoby.
Rzecznik dodał, że pozostałe oddziały pleszewskiego szpitala pracują normalnie, chociaż zdarzają się pojedyncze przypadki wyłączenia personelu z aktywności zawodowej np. z powodu kwarantanny.  „Ale obecnie jesteśmy w stanie zabezpieczyć te braki pozostałym personelem” – uspokaja rzecznik. Dodaje, że w oddziale dla pacjentów z COVID-19, wszystkie łóżka są zajęte.
Więcej TUTAJ

Foto Damian Zasański


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska