Kimona, origami, ikebany – Dzień Japoński w pleszewskiej bibliotece

Avatar photoIrena Kuczyńska7 czerwca 20235min
20230606_123336-1280x721.jpg
W niedzielę w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew odbędzie się Dzień Japoński. W programie wydarzenia, którego patronem honorowym jest Ambasada Japonii w Polsce, będzie spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim.
Dzień Japoński w bibliotece
Dzień Japoński w bibliotece

Przygotowania trwają – biblioteczne przestrzenie wypełniają się origami, wachlarzami i innymi elementami, które się kojarzą z krajem kwitnącej wiśni. Program imprezy Dzień Japoński a dokładnie „japońskiej niedzieli” jest bardzo bogaty.

Spotkanie ze znawcą Japonii

Dzień Japoński” rozpoczyna się o 11.00 warsztatami parzenia herbaty, będą też warsztaty rysowania mangi, układania ikebany i warsztaty kaligrafii, które poprowadzi Piotr Milewski – dziennikarz, pisarz – autor m.in. „Dzienników japońskich” , który w Japonii spędził 8 lat. Opowie o swoich doświadczeniach pracy w japońskiej korporacji.  Spotkanie autorskie z pisarzem zaplanowano na godzinę 16.00. 

Pokazy, wystawy, warsztaty

Po  nim odbędzie się prelekcja i pokaz uzbrojenia japońskiego, które przeprowadzi Maciej Płotkowiak. Od 19.00 do 20.00 potrwa kolejny pokaz – Centrum Tradycyjnych Sztuk Japońskich Tengukai. Dzień Japoński to też stoiska origami, wystawa kimono, wystawa mang z zasobów pleszewskiej biblioteki ale też Yaki Kingu czyli stoisko z japońskim jedzeniem.

Pod patronatem ambasady

Na warsztaty trzeba się zapisać, pozostałe wydarzenia są otwarte dla wszystkich. Honorowym Patronem  Dnia Japońskiego w Pleszewie jest Ambasada Japonii a pieniądze na jego organizację pochodzą z Funduszu Promocji Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj też: N a każdego coś ciekawego czeka w bibliotece


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska