Wirtualny Dzień Kobiet w Pleszewie i w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska7 marca 20213min
muzeum-ziemianstwa-czołowe.jpg

W tym roku tradycyjne koncerty z okazji Dnia Kobiet w Pleszewie i w Dobrzycy przenoszą się do przestrzeni wirtualnej. W Pleszewie zaśpiewają soliści Domu Kultury, w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zespół rockowo – popowy z Krotoszyna „Tacy nie Inni”.

Oba koncerty, bezpłatnie, zostaną udostępnione o godzinie 18.00 na You Tube. W Pleszewie  będzie też można oglądać koncert na żywo na plenerowym ekranie na Rynku.

Pleszewianki były przyzwyczajone, że z okazji Dnia Kobiet organizowano dla nich koncert w największej w mieście hali sportowej. Prawie 800 osób oklaskiwało m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Irenę Santor, Alicję Majewską.

W tym roku koncert, tak jak wiele dziedzin naszego życia, przenosi się do przestrzeni wirtualnej. O 18.00 na kanale You Tube Zajezdni Kultury w sieci rozpocznie się koncert z udziałem pleszewskich wokalistów. Będzie go można też oglądać na żywo na plenerowym ekranie na Rynku – zaprasza burmistrz Arkadiusz Ptak.

Także o 18.00 na kanale Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy rozpocznie się koncert dla pań. Zagra i zaśpiewa zespół „Tacy nie Inni” z Krotoszyna – nazywany wschodzącą gwiazdą młodego pokolenia. Grają od 3 lat muzykę popowo – rockową.

 

Pierwszy ich autorski utwór pt. „Rondo życia” (link) w serwisie YouTube zgromadził ponad 10 000 wyświetleń. Ich dotychczasowym największym osiągnięciem jest 3 miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Pokaż Talent”.

Muzeum Ziemiaństwa zaprasza też na spacer po pięknym parku i do pałacu na zwiedzanie wystaw m.in. najnowszej „Od Antwerpii do Sewilli”. Wszystkie panie mogą zwiedzać pałacowe wnętrza nieodpłatnie. To taki upominek z okazji Dnia Kobiet – podkreśla dyrektor Muzeum Ziemiaństwa Wiesław Kaczmarek.

Więcej o wystawie czasowej TUTAJ


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska