Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek ma nową siedzibę … tymczasową

Avatar photoIrena Kuczyńska23 kwietnia 20232min
644108708e0b2_o_large.jpg
Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek zmienia siedzibę - jedno pomieszczenie w Urzędzie Gminy Gołuchów przy Lipowej 1 zamienia na kilka pokoików w budynku zwanym "starą gminą" przy ul. Czartoryskich 12. Informację potwierdziła radiu Centrum dyrektorka placówki Patrycja Walerowicz - Wojtkowiak.

 

Nowa siedziba GCK będzie tymczasowa, ponieważ nieopodal Urzędu Gminy – o czym mówiliśmy w radiu Centrum, rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu, który będzie dzielić Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek z Ochotniczą Strażą Pożarną.

Czytaj: Gołuchowskie Centrum Kultury przestanie być bezdomne

Cztery pokoiki dla kultury

Na ukończenie tej inwestycji trzeba jednak czekać półtora roku, dlatego możliwość polepszenia warunków lokalowych już teraz, cieszy dyrektorkę GCK  Patrycję Walerowicz – Wojtkowiak. Przenosiny stały się możliwe, bo pomieszczenia w „starej gminie” opuściła firma, która je wynajmowała. Cztery pokoiki i korytarz wystarczą na zorganizowanie np. małych warsztatów plastycznych ale też prowadzenie rozmów czy konsultacji w sprawie organizacji imprez kulturalnych, co do tej pory odbywało się na stojąco.

Impreza goni imprezę

A imprez organizowanych przez GCK „Zamek” jest niemało – już w maju odbędzie się tradycyjny Rajd Rowerowy z okazji Święta Polskiej Niezapominajki, potem premiera spektaklu z udziałem mieszkańców Gołuchowa „Gołuchowskie tango”. No i wizyta gości z zaprzyjaźnionej gminy Bad Zwischenahn, którą koordynuje GCK „Zamek”. Przeprowadzka do odświeżonych pomieszczeń przy ul. Czartoryskich 12 odbędzie się w najbliższych dniach.

Czytaj:Gołuchowskie tango – kryminalna komedia z lat 20.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska