Jedni oddają, drudzy zabierają – będzie III Pleszewska Garażówka

Irena Kuczyńska10 stycznia 20243min
Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie organizuje III Pleszewską Garażówkę. Trwać będzie dwa dni w Zajezdnia Kultury w Pleszewie a zbiórka rzeczy, których jedni chcą się pozbyć, po to, żeby inni mogli z nich skorzystać, już się rozpoczęła w Świetlicy Powiatowej przy ul. św. Ducha i w siedzibie CWIO przy ul.  B. Krzywoustego.
61f29df828d64_o_large.jpg

 

Czytaj: Pleszewska Garażówka po raz drugi

Jedni dają, drudzy biorą

III Pleszewska Garażówka odbywać się będzie w Zajezdni Kultury 2 i 3 lutego – w piątek od 9.00 do 19.00 i w sobotę od 9.00 do 14.00. Poprowadzą ją pleszewscy wolontariusze. Zasada Garażówki jest taka, że jedni rzeczy – czyste i zdatne do użytku oddają, po to, żeby inni mogli je zabrać, wrzucając do puszki dowolną kwotę przeznaczoną na aktywizację pleszewskich seniorów. Chodzi o ubrania,  buty, torebki, bibeloty “po babci, po cioci”, zastawę stołową, firanki, “zabawki i gry dla dzieci. Te ostatnie cieszą się dużym powodzeniem. To, co zostanie, przekazywane jest za złotówkę  fundacji Ubrania do oddania. W ub. roku prawie wszystkie rzeczy oddane na Garażówkę, znalazły nabywców, zyskując drugie życie.

Czytaj: Wolontariusze na Garażówce i na spektaklu w kaliskim teatrze

Do końca stycznia

Zbiórka rzeczy już się rozpoczęła w CWIO i w Świetlicy Powiatowej przy ul. św. Ducha i potrwa do końca stycznia. Przed dostarczeniem rzeczy, warto zadzwonić +48 519 555 974 pod nr na plakacie. Podczas Garażówki odbędzie się zbiórka elektrośmieci – starych żelazek, czajników, mikserów. Te można przynieść prosto do Zajezdni.