Koncerty – na Rynku i na torowisku przy Zajezdni Kultury

Irena Kuczyńska23 sierpnia 20224min
Najbliższe dni upłyną w Pleszewie pod znakiem muzyki. W środę zagra orkiestra dęta, w czwartek na torowisku zagra duet - pianistka i skrzypaczka.
Koncert-na-torowisku.png
 W środę na pleszewskim Rynku o godzinie 18.00 zagra Orkiestra Dęta OSP z Koła w ramach XIV Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych.
W czwartek o 19.00 – na torowisku, pomiędzy Zajezdnią Kultury i biblioteką, z koncertem muzyki filmowej wystąpią pianistka Maria Rutkowska i skrzypaczka Aleksandra Lesner
 Orkiestra dęta
O tym, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła, pleszewianie dobrze wiedzą, mimo iż własnej, pleszewskiej orkiestry dętej, aktualnie – nie mają. Z tym większą przyjemnością wysłuchają zapewne koncertu Orkiestry Dętej OSP Koło. Rozpocznie się on w środę, o 18.00 na pleszewskim Rynku, po czym muzycy przemaszerują – oczywiście grając – do Zajezdnia Kultury w Pleszewie, gdzie odbędzie się finał XIV Letniej Akademii Dętych Instrumentów Blaszanych
Skrzypce i pianino
Nazajutrz, czyli w czwartek – o godzinie 19.00, kolejna muzyczna uczta – koncert z udziałem pianistki Marii Rutkowskiej i skrzypaczki Aleksandry Lesner. Duet jest w Pleszewie znany i lubiany.
Tym razem panie zagrają muzykę filmową i kameralną. Stanie się to o zachodzie słońca w miejscu szczególnym – na torowisku – pomiędzy Zajezdnią Kultury i biblioteką. Dokąd zostanie wywiezione pianino. Z podobnym koncertem wystąpiła Maria Rutkowska dwa lata temu. Wtedy wjechała drezyną, którą prowadził narzeczony.
Maria Rutkowska na torowisku
Koncert w 2020 roku
Tym razem wjazd artystek odbędzie się w innej konwencji. Ma to być niespodzianką dla pleszewskich melomanów. Jeśli pogoda nie dopisze – koncert zostanie przeniesiony do Zajezdni Kultury – powiedział radiu Centrum Dyrektor Przemysław Marciniak.