Królewska Kareta z Kazimierzem Wielkim w Choczu i Przemysławem w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska21 sierpnia 20234min
64be5f3c69685_o_large.jpg
Trwają przygotowania do królewskich biegów w ramach Grand Prix Ziemi Pleszewskiej Królewska Kareta. 3 września w Choczu odbędzie się V Bieg Kazimierza Wielkiego, w niedzielę 17 września XIII Bieg Przemysława. Trwają zapisy. W każdym biegu uczestniczą dzieci, w Pleszewie ma ich być 800

 

Dwa królewskie biegi za nami – w Dobrzycy w Biegu Władysława Warneńczyka uczestniczyło w maju 300 osób, w Biegu Augusta II Mocnego w Kościelnej Wsi – 200 biegaczy plus dzieciaki.

Grande Prix dla aktywnych

Aktualnie trwają zapisy na,  V Bieg Kazimierza Wielkiego w Choczu, który odbędzie się 3 września. Zapisywać się też można na XIII Bieg Przemysława w Pleszewie, gdzie 17 września odbędzie się finał. Żeby się zakwalifikować do Grande Prix Ziemi Pleszewskiej trzeba wziąć udział przynajmniej w 3 biegach na dystansie 5 lub 10 km, w tym w biegu pleszewskim, gdzie zaplanowano ostatnią odsłonę Królewskiej Karety.

Królewska kareta czyli biegowa lekcja historii

Medale z królami

Każdemu z biegów dedykowany jest indywidualny medal stylizowany na kartę do gry, element pokerowej karety. Na awersie przedstawia on króla patronującego biegowi związanego z dziejami miejscowości. Rewers to z kolei element układanki tworzącej napis – „Królewska Kareta”. Wszystkim biegom towarzyszy bieg strażacki oraz bieganie dzieciaków. W Choczu jest to Bieg Królewny i Królewicza.

W Biegu Króla Władysława w Dobrzycy uczestniczyło 300 osób

W Biegu Króla Augusta w Kościelnej Wsi udział wzięło 200 biegaczy

Więcej dzieci i więcej atrakcji

W Pleszewie w Biegu Przemusia ma ich biec w tym roku nawet 800. Spółka Sport Pleszew zapowiada też liczne atrakcje. Królewska kareta to połączenie sportu z historią Dobrzycy, Kościelnej Wsi, Chocza i Pleszewa.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska