Królewska kareta rusza – w niedzielę I Bieg Króla Władysława w Dobrzycy

Avatar photoIrena Kuczyńska9 maja 20233min
643550d7e9fe8_o_large.jpg
W najbliższą niedzielę w Dobrzycy odbędzie się I Bieg Króla Władysława, który zainauguruje biegowe Grand Prix Ziemi Pleszewskiej "Królewska kareta".

 

Na cykl „Królewska kareta 2023” składają się cztery imprezy biegowe: Króla Władysława w Dobrzycy, Kazimierza Wielkiego w Choczu, Przemysława II w Pleszewie i Augusta II Mocnego  w Kościelnej Wsi.Głównym sponsorem Grand Prix Ziemi Pleszewskiej jest firma FAMOT Pleszew Sp z oo.

Więcej: Królewska kareta czyli biegowa lekcja historii

Dwa dystanse

Uczestnicy I Biegu im. Króla Władysława o Puchar Burmistrza Dobrzycy, wystartują z ulicy Nowej i dalej pobiegną ulicą Ostrowską w kierunku Izbiczna, do Koźmińca, gdzie zawrócą. Na krótszym dystansie nawrót nastąpi po 2,5 km tuż przed skrzyżowaniem w Izbicznie, na 5 km – na wysokości byłego boiska klubu Płomyk Koźminiec.

Strażacy na 10 km

Dodatkowo na dystansie 10 km zaplanowano I Bieg Strażacki w ramach Grand Prix Ziemi Pleszewskiej pod patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Dariusza Matczaka.

Bieg Władka i Mikołajczyka

Imprezę otworzy Bieg Władka dla przedszkolaków, po którym nastąpią biegi dla młodzieży szkolnej im. Stanisława Mikołajczyka pod patronatem starosty pleszewskiego. W tym biegu wezmą udział młodzi biegacze urodzeni w latach 2008-15.

Zapisy do końca

Chętni mogą zapisywać się na stronie internetowej biegu –  TUTAJ. Zapisy online potrwają do 8 maja, ale będzie również możliwość zgłoszenia się w dniu biegu. Biuro zawodów będzie przy pałacu Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Pokerowe medale

Każdemu z czterech biegów dedykowany jest indywidualny medal stylizowany na kartę do gry, element pokerowej karety. Na awersie przedstawia on króla patronującego biegowi. Rewers to element układanki tworzącej napis – „Królewska kareta”. Kolejne biegi odbędą się:  w Kościelnej Wsi – 28 maja, w Choczu – 3 września i w Pleszewie 17 września.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska