Maseczka dla każdego

Avatar photoIrena Kuczyńska13 kwietnia 20203min
czolo-3.jpg

Do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew dotrą po świętach maseczki wielokrotnego użytku. Zakup maseczek został sfinansowany z budżetu miasta oraz z funduszy osiedli – taką informację przekazał przed świętami burmistrz Arkadiusz Ptak.

W pierwszym etapie maseczki otrzymali wszyscy mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew, którzy ukończyli 60. rok życia. Maseczki – będące częścią Pakietu Bezpieczny Senior są systematycznie dostarczane przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i przez szefów pleszewskich osiedli.

TUTAJ Maseczki dla seniora Kolejny etap to zaopatrzenie w maseczki pozostałych mieszkańców miasta Pleszewa oraz podpleszewskich wiosek. Ich dystrybucja rozpocznie się w środę po świętach tym samym kanałem. Maseczki zakupiono za pieniądze z budżetu miasta a także z funduszy osiedlowych, o czym zadecydowali przewodniczący osiedli.  „Jest to ważniejsze niż kawałek nowego chodnika” – potwierdził radiu Centrum Andrzej Załustowicz – szef Osiedla nr 9 Reja.

Maseczki już są, dojechały do Pleszewa w piątek wieczorem. Wyprodukowano je w Polsce, mają 3 warstwy, można je prać, suszyć, sterylizować. Certyfikat na materiał Oeko-Tex Standard 100 – podkreśla burmistrz Arkadiusz Ptak.

Obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych obowiązuje od czwartku 16 kwietnia. Maseczki dla wszystkich mieszkańców zakupiła i dostarczyła im do domów gmina Gołuchów.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska