Młodociani pleszewianie podpisali umowy o pracę z FAMOT-em

Avatar photoIrena Kuczyńska14 sierpnia 20224min
IMG_0221-1.jpg
Kilkunastu uczniów, którzy podejmą naukę w klasie pierwszej w Zespole Szkół Usługowo - Gospodarczych, podpisało w firmie Famot Pleszew sp. z oo umowę o pracę, co ma związek z podjęciem przez nich nauki w zawodzie operatora obrabiarki skrawającej CNC.

 

Dualne kształcenie

Wiosną umowę o współpracy Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych z firmą Famot Pleszew sp. z oo podpisał prezes Mariusz Derbich i dyrektor Iwona Kałużna. Umowa zakładała, że od września w szkole powstanie 15 – osobowa grupa, kształcąca się w zawodzie operatora obrabiarek skrawających. Jeden tydzień będzie spędzać w szkole, drugi w Famocie. Uczniowie otrzymają od firmy – 500 zł brutto miesięcznie. Przedmioty zawodowe w szkole wykładać będą inżynierowie z FAMOT-u.

Umowy – najpierw prezesa Mariusza Derbicha z dyr. Iwoną Kałużną
Czytaj: Famot otwarty na kształcenie młodych pleszewian
Umowy i zwiedzanie firmy

W firmie FAMOT od kilku lat wdrażany jest z sukcesem program kształcenia dualnego polegający na łączeniu nauki w ogólnym systemie szkolnym z nauką zawodu w fabryce. W dniach 10 i 11 sierpnia młodociani pracownicy mieli okazję zwiedzić firmę i podpisać wspomniane wyżej umowy.

Umowy podpisane

 

W tym ważnym momencie ich życia towarzyszyli im dumni rodzice, którzy oprócz prawnego wymogu obecności, mieli też możliwość przekonać się, jak wygląda przyszłe miejsce pracy ich pociech – podkreśla Piotr Szmil – specjalista ds. marketingu w  firmie FAMOT.

Umowy i zwiedzanie FAMOT-u
Praca z czystymi rękami

W czasie spotkania Izabela Spiżak – Członek Zarządu FAMOT,  życzyła sukcesów młodym pracownikom, zwróciła też uwagę na fakt, że praca operatora CNC w nowoczesnej fabryce, jaką jest FAMOT, mylnie kojarzy się pobrudzonymi dłońmi czy poplamionym kombinezonem.Obecnie praca operatora CNC polega w głównej mierze na obsłudze panelu sterującego maszyny i właściwej kontroli procesu obróbki elementu – mówiła Izabela Spiżak.

Pomoc w dalszym kształceniu

Ważne jest również to, że FAMOT gwarantuje zainteresowanym pracownikom możliwość dalszego kształcenia, udzielając pomocy finansowej, w zdobywaniu kolejnych szczebli edukacji. Wraz z podniesieniem kwalifikacji otwierają się przed pracownikami nowe możliwości, w tym praca na innych stanowiskach oferowanych w firmie.

Czytaj też:Famot pleszewski pełen nowych wyzwań

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska