Modernizują parking na Osiedlu Wojska Polskiego

Irena Kuczyńska25 stycznia 20232min
Rozpoczęła się modernizacja parkingu w Pleszewie na Osiedlu Wojska Polskiego. Projekt przewiduje przebudowę starej kanalizacji sanitarnej, odwodnienie parkingu, budowę kanalizacji deszczowej, odtworzenie nawierzchni.
326982740_750259709850357_5839300676283183854_n.jpg

 

Prace na osiedlu trwają od środy. Modernizują parking. Termin ukończenia prac zależy od pogody – powiedział radiu Centrum Artur Kulas – dyrektor w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Pleszewie, które inwestycję realizuje.

Na początek kanalizacja

Zakres prac jest szeroki – zaczyna się od przebudowy starej kanalizacji sanitarnej i jej rozdziału na sanitarną i deszczową. W kolejnym etapie zostanie zbudowana kanalizacja deszczowa na parkingu wraz z odwodnieniem. Potem przyjdzie czas na odtwarzanie nawierzchni i wykonanie parkingów.

Osiedle Wojska Polskiego
Modernizują parking na Osiedlu Wojska Polskiego
Utrudnienia

Na modernizowany parking prowadzą dwa wjazdy od ulicy Wojska Polskiego: jeden naprzeciwko ul. Sportowej, drugi naprzeciwko dawnych koszar. Mieszkańcy osiedla – posiadacze samochodów, powinni liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Przedsiębiorstwo Komunalne, które realizując inwestycję, wprowadziło nową, tymczasową organizację ruchu, apeluje o niestawianie samochodów na parkingu i przed garażami.

Parkowanie przy Sportowej

W czasie remontów można je parkować m.in. przy ul. Sportowej. W najbliższym czasie wjazd i wyjazd z osiedla będzie utrudniony i aktualnie możliwy od ulicy Batorego. Przewidywany koszt wszystkich prac na Osiedlu Wojska Polskiego przekracza 1 000 000 złotych.

Czytaj też: Rewitalizacja skwerów na Osiedlu Wojska Polskiego

Modernizują parking na Osiedlu Wojska Polskiego