Modernizują parking na Osiedlu Wojska Polskiego

Avatar photoIrena Kuczyńska25 stycznia 20232min
326982740_750259709850357_5839300676283183854_n.jpg
Rozpoczęła się modernizacja parkingu w Pleszewie na Osiedlu Wojska Polskiego. Projekt przewiduje przebudowę starej kanalizacji sanitarnej, odwodnienie parkingu, budowę kanalizacji deszczowej, odtworzenie nawierzchni.

 

Prace na osiedlu trwają od środy. Modernizują parking. Termin ukończenia prac zależy od pogody – powiedział radiu Centrum Artur Kulas – dyrektor w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Pleszewie, które inwestycję realizuje.

Na początek kanalizacja

Zakres prac jest szeroki – zaczyna się od przebudowy starej kanalizacji sanitarnej i jej rozdziału na sanitarną i deszczową. W kolejnym etapie zostanie zbudowana kanalizacja deszczowa na parkingu wraz z odwodnieniem. Potem przyjdzie czas na odtwarzanie nawierzchni i wykonanie parkingów.

Osiedle Wojska Polskiego
Modernizują parking na Osiedlu Wojska Polskiego
Utrudnienia

Na modernizowany parking prowadzą dwa wjazdy od ulicy Wojska Polskiego: jeden naprzeciwko ul. Sportowej, drugi naprzeciwko dawnych koszar. Mieszkańcy osiedla – posiadacze samochodów, powinni liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Przedsiębiorstwo Komunalne, które realizując inwestycję, wprowadziło nową, tymczasową organizację ruchu, apeluje o niestawianie samochodów na parkingu i przed garażami.

Parkowanie przy Sportowej

W czasie remontów można je parkować m.in. przy ul. Sportowej. W najbliższym czasie wjazd i wyjazd z osiedla będzie utrudniony i aktualnie możliwy od ulicy Batorego. Przewidywany koszt wszystkich prac na Osiedlu Wojska Polskiego przekracza 1 000 000 złotych.

Czytaj też: Rewitalizacja skwerów na Osiedlu Wojska Polskiego

Modernizują parking na Osiedlu Wojska Polskiego

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska