Pleszewski szpital wprowadza zmiany zasad parkowania

Avatar photoIrena Kuczyńska27 sierpnia 20233min
20230817_102657.jpg
Pleszewskie Centrum Medyczne wprowadziło nowy system płatności za parking na terenie placówki. Odtąd za postój można płacić kartą płatniczą.
Wprowadzono też bezpłatne parkowanie dla pacjentów onkologicznych, którzy często, kilka razy w tygodniu, przyjeżdżają na oddział dziennego podawania chemii. Oni za postój nie muszą płacić. Mają parking za darmo.
Szpital rezygnuje z biletów
Do niedawna, by móc wjechać na parking przy PCM, trzeba było pobrać bilecik. Wtedy podnosiły się automatycznie szlabany. Kiedy minął darmowy kwadrans trzeba było uiścić opłatę w parkomacie. Bileciki często się gubiły, powodując problemy z wydostaniem się z parkingu. Teraz szpital z biletów rezygnuje, wykorzystując nowe technologie.
Wjazd na parking
Płatność bez gotówki
Zainstalowane przy barierkach kamerki pozwalają wprowadzać do systemu numery rejestracyjne auta oraz czas wjazdu.  Opuszczając parking, pacjent w jednym z automatów płatniczych wpisuje numer rejestracyjny a system wystawia rachunek.  W jednym obowiązuje gotówka, w drugim  można zapłacić bezgotówkowo.
Pacjenci onkologiczni nie płacą

Jeśli chodzi o pacjentów onkologicznych, wystarczy, że w chwili kwalifikacji do chemioterapii dziennej podadzą numer rejestracyjny swojego pojazdu. Ten będzie wprowadzony do systemu i uprawni do bezpłatnego korzystania z parkingu na czas podawania chemii.  W przypadku, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości oraz pytania  wszelkich informacji udziela szpitalna infolinia,  informacje dostępne są również na stronie internetowej szpitala TUTAJ– podkreśla prezes Błażej Górczyński.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska