Pleszewski szpital wprowadza zmiany zasad parkowania

Irena Kuczyńska27 sierpnia 20233min
Pleszewskie Centrum Medyczne wprowadziło nowy system płatności za parking na terenie placówki. Odtąd za postój można płacić kartą płatniczą.
20230817_102657.jpg
Wprowadzono też bezpłatne parkowanie dla pacjentów onkologicznych, którzy często, kilka razy w tygodniu, przyjeżdżają na oddział dziennego podawania chemii. Oni za postój nie muszą płacić. Mają parking za darmo.
Szpital rezygnuje z biletów
Do niedawna, by móc wjechać na parking przy PCM, trzeba było pobrać bilecik. Wtedy podnosiły się automatycznie szlabany. Kiedy minął darmowy kwadrans trzeba było uiścić opłatę w parkomacie. Bileciki często się gubiły, powodując problemy z wydostaniem się z parkingu. Teraz szpital z biletów rezygnuje, wykorzystując nowe technologie.
Wjazd na parking
Płatność bez gotówki
Zainstalowane przy barierkach kamerki pozwalają wprowadzać do systemu numery rejestracyjne auta oraz czas wjazdu.  Opuszczając parking, pacjent w jednym z automatów płatniczych wpisuje numer rejestracyjny a system wystawia rachunek.  W jednym obowiązuje gotówka, w drugim  można zapłacić bezgotówkowo.
Pacjenci onkologiczni nie płacą

Jeśli chodzi o pacjentów onkologicznych, wystarczy, że w chwili kwalifikacji do chemioterapii dziennej podadzą numer rejestracyjny swojego pojazdu. Ten będzie wprowadzony do systemu i uprawni do bezpłatnego korzystania z parkingu na czas podawania chemii.  W przypadku, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości oraz pytania  wszelkich informacji udziela szpitalna infolinia,  informacje dostępne są również na stronie internetowej szpitala TUTAJ– podkreśla prezes Błażej Górczyński.