Pokonali traumę

Avatar photoIrena Kuczyńska15 maja 20203min
Zabawa-w-chowanego1-czolo-1.jpg

Bohaterami filmu „Zabawa w chowanego” Tomasza i Marka Sekielskich są pleszewianie – dwaj bracia.

W przejmującym oświadczeniu opublikowanym na portalu społecznościowym Jakub tłumaczy, dlaczego opowiedział twórcom filmu o największej traumie swojego życia.

Długo zabierałem się do tego, żeby uporać się z tym, że byłem molestowany seksualnie. Nie tylko ja doznałem krzywdy, ale mój młodszy brat, kilku znajomych i wielu innych. Wszystko to zrobił nam ten sam człowiek… – pisze na FB Jakub. Dodaje, że chciał aby świat się dowiedział, jak państwo oraz kościół traktują ofiary przestępstw seksualnych.
Ujawnia nazwiska biskupów, ” którzy wiedzieli i wiedzą o księżach pedofilach, bagatelizują sprawę i chowają przestępców w najróżniejszych miejscach.
Zwraca się do ofiar pedofilów: Chcę Ci powiedzieć, że bycie molestowanym to nie jest wyrok śmierci. Możesz wziąć życie w swoje ręce i powalczyć o siebie. Nie musisz bać się reakcji bliskich, znajomych z pracy czy innych osób. Nie martw się, zrób co uważasz za stosowne. To długa droga, pełna zakrętów. Warto ją przejść i zrzucić z siebie ten wielki ciężar.
Oświadczenie Jakub kończy słowami: Jeśli ktoś poczuje się urażony tym co zobaczy w filmie, to z całego serca go przepraszam. Emocje, które towarzyszyły mi podczas nagrań były ogromne. Wierzę jednak, że to co robimy będzie kolejną cegiełką w drodze do odnowy Kościoła Katolickiego w Polsce.

O pleszewskich wątkach w najnowszym filmie braci Sekielskich TUTAJ

Zabawa w chowanego też w Pleszewie

Film „Zabawa w chowanego” w sobotę 16 maja od 10.00 na YOUTUBE.PL/SEKIELSKI

RADIO CeNTRUM Pokonali traumę


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska