Rajd Starych Samochodów szlakiem rezydencji ziemiańskich

Avatar photoIrena Kuczyńska24 września 20224min
613f305601593_o_large.jpg
W niedzielę odbywa się 14. Pleszewsko -Jarocińsko -Dobrzycki Rajd Pojazdów Zabytkowych śladami Rezydencji Ziemiańskich. W tym roku, po raz pierwszy, stare auta zawitają do Pałacu w Żegocinie.

 

14 Rajd rozpoczyna się w Pleszewie na Rynku, kończy się przed pałacem w Dobrzycy, gdzie zaplanowano piknik z wręczeniem nagród i pucharów.

Start w Pleszewie

Fiaty, mercedesy z lat 30. i 40. ale też syrenki, trabanty a nawet poczciwe maluchy, które już też są zabytkami, będzie można oglądać, dotykać, być może nawet zasiąść też za ich kierownicą, zrobić sobie przy nich fotkę i porozmawiać z właścicielami. Autka oraz motocykle od 8.00 do 10.00 będą się rejestrować w Pleszewie na Rynku.

Przez Żegocin, Jarocin

O 10.00  14 rajd wystartuje w kierunku Żegocina, gdzie zatrzymają się przed pałacem Chłapowskich, który ma nowych właścicieli i szanse na drugie życie. W południe autka będą w Jarocinie, gdzie przez 2 godziny będzie można je oglądać i podziwiać. Stamtąd wyjadą w kierunku Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, gdzie zaplanowano piknik i nagrody oraz puchary.

Pałac w Żegocinie wybrał sobie właścicieli

Pałac Żegocin pełen obrazów, muzyki, teatru, piosenki

Po nagrody do Dobrzycy

Najstarsze auto nagrodzi prezes Automobiklubu Ostrowskiego, najciekawszą załogę uhonoruje dyrektor Muzeum Ziemiaństwa, najdłuższy pojazd doceni dyrektor muzeum w Jarocinie, nagrodę dla najlepszej załogi damskiej ufunduje dyrektor Zajezdni Kultury w Pleszewie, najciekawsze technicznie auto nagrodzi dyrektor GCK w Dobrzycy zaś dyrektor biblioteki w Jarocinie – najlepszą załogę motocykla.

Rajd 2021
Rajd 2021
Rajd 2021

Rajd ma markę i fanów

Najpiękniejsze auta nagrodzą też burmistrzowie: Pleszewa, Jarocina i Dobrzycy. Rajd ma już swoją markę i swoich fanów. Autka będzie można oglądać także na trasie Pleszew – Żegocin – Jarocin – Dobrzyca.

Czytaj też: Kawa ze śmietanką łączy dwory, pałace i epoki


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska