Powstanie rondo u zbiegu czterech pleszewskich ulic

Avatar photoIrena Kuczyńska18 stycznia 20232min
Rondo-w-Pleszewie-tu-bedzie.jpg
W tym roku pleszewianie doczekają się ronda u zbiegu ulic Armii Poznań, 70 pułku piechoty, Malińskiej i Lipowej. 

 

Projekt, na który powiat pleszewski pozyskał 5 000 000 zł dofinansowania z Polskiego Ładu, zakłada rondo u zbiegu czterech ulic ale też modernizację ulicy Armii Poznań.

Rondo

Prace drogowe od wkopania pierwszego szpadla w ziemię, do otwarcia ronda, potrwają 6 miesięcy i spowodują liczne utrudnienia w ruchu.Z informacji przekazanych przez Halinę Meller – dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie wynika, że rozpoczęły się prace przy przygotowaniu przetargu na inwestycję, która składa się z dwóch zadań. Pierwsze, to budowa ronda u zbiegu czterech ulic.  Będzie ono wypiętrzone i znacznie większe od ronda Roku 2020, które wybudowano w mieście.

Ulica Armii Poznań

Rondo poprawi bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ważnych komunikacyjnie dróg. Wyremontowaną ulicą 70 pułku piechoty pleszewianie dojeżdżają do dworca kolejowego w Kowalewie. Ulica Armii Poznań prowadzi do drogi krajowej nr 11 i rozbudowującego się osiedla szeregowych domków. Modernizacja tej właśnie ulicy jest drugim elementem drogowego zadania. Projekt przewiduje wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę kanalizacji sanitarnej, wykonanie nowej nawierzchni, nowego chodnika ze zjazdami po stronie posesji oraz ścieżki rowerowej z drugiej strony jezdni.

Rondo u zbiegu czterech ulic – jedną z nich jest Armii Poznań, która będzie modernizowana
Rondo z dotacją

W budżecie powiatu na to zadanie zaplanowano 5 300 000 złotych, przy czym 5 000 000 to dofinansowanie z II edycji Polskiego Ładu. 300 000 złotych to wydatek, którym, zgodnie z umową, podzieli się powiat i miasto Pleszew.

Czytaj: O remoncie ul. 70 pułku piechoty


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska