Rowerem przez gminę Gołuchów – rodzinna impreza pełna atrakcji

Avatar photoIrena Kuczyńska10 maja 20233min
343280483_928276028292614_7783119001694886200_n.jpg
Na spacer "Rowerem przez gminę" zaprasza w najbliższą sobotę Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek. Start na parkingu Ośrodka Kultury Leśnej - meta w Kucharach - gdzie na miłośników dwóch kółek czeka mnóstwo atrakcji m.in. losowanie roweru, który funduje Rada Gminy wespół z wójtem

 

Trasa rowerowego spaceru  Rowerem przez gminę wiedzie spod parkingu Ośrodka Kultury Leśnej  w kierunku zagrody żubrów, stąd ścieżką rowerową przez las do Turska, dalej przez Jedlec, Macew do Kuchar czyli wzdłuż pradoliny rzeki Prosny – tłumaczy radiu Centru Centrum Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak – dyrektorka Gołuchowskiego Centrum Kultury Zamek, które rajd organizuje.

Czytaj: Gołuchowskie Centrum Kultury Zamek ma nową siedzibę

Meta w Kucharach

Nowością tego rajdu jest meta. Podczas gdy wszystkie dotychczasowe rajdy kończyły się nad zalewem w Gołuchowie, ten ma finał w Kucharach, co mobilizuje lokalną społeczność czyli OSP , KGW oraz miejscową szkołę do współpracy w przyjęciu rowerzystów.

Rowerki biegowe i stare rowery

W programie są występy uczniów szkoły w Kucharach, pokaz historycznych rowerów klubu Stare Rowery Poznań, dla najmłodszych dzieci zmagania na rowerkach biegowych, inauguracja VII edycji akcji „Przyjeżdżajcie do Gołuchowa”, wymiana sadzonek kwiatów, krzewów, wspólne czytanie na polanie i uwolnienie książek czyli bookcrossing – co przeprowadzi Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów.

Rower do wylosowania
Rowerem przez gminę już w sobotę

Będzie czas na ekologiczne pogadanki, kiełbaskę z grilla i popcorn dla dzieci. Impreza jest otwarta, zapisy na starcie od 13.30, gdzie każdy uczestnik podpisze oświadczenie i dostanie pakiet startowy. Komu szczęście dopisze, może wracać z rajdu z dwoma rowerami, własnym i wylosowanym – ufundowanym przez radnych i wójta Gołuchowa.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska