Fundacja Animacja zaproszona do Gdańska na Święto Wolności i Praw Obywatelskich

Irena Kuczyńska29 maja 20234min
Fundacja Animacja z Pleszewa będzie promować swoje działania podczas Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku w dniach od 2 do 4 czerwca. W tym roku odbywa się pod hasłem Pokolenia Wolności
Em-i-Lucy-1280x855.jpg

W tym roku Święto Wolności i Praw Obywatelskich odbywa się pod hasłem Pokolenia Wolności a pleszewianie uczestniczą w nim po raz pierwszy.

Pokolenia Wolności w Gdańsku

Święto Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku obchodzone jest w rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku  – pierwszych po II wojnie światowej częściowo wolnych wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu. W konsekwencji ówczesnego głosowania komuniści musieli podzielić się władzą, a demokratyzacja państwa stała się faktem. W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem Pokolenia Wolności.

Fundacja Animacja

–  Chcemy przyjrzeć się różnym problemom i zjawiskom społecznym z perspektywy czterech dekad. Trzech, które już upłynęły i czwartej, którą piszemy teraz wszyscy razem – mówi Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej, która imprezę organizuje. Wśród 150 organizacji pozarządowych, ruchów obywatelskich i grup nieformalnych z całej Polski, m.in. Łodzi, Krakowa, Warszawy, Iławy, Kwidzyna, Leszna, Gdańska będą przedstawicielki Fundacji Animacja  z Pleszewa – prezeska Lucyna Roszak i animatorka Emilia Golińska.

Czytaj; Z Fundacji Animacja do Komitetu Monitorującego

Lucyna Roszak w sieci wolontariatu

Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej z nagrodami, emocjami i kawą

Inspiracje zawiozą i przywiozą

Zaprezentują one pleszewskie inicjatywy – m.in. działania wolontariackie międzypokoleniowe, edukację proekologiczną, obywatelską. Podzielą się doświadczeniem z innymi, zainspirują się czymś ciekawym. Kilka dni temu uczestniczyły w V  Forum Wolontariatu w Warszawie, skąd też przywiozły do Pleszewa wiele ciekawych pomysłów, które wdrażają w działalności Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, które prowadzi Fundacja Animacja.

Czytaj też: Dwa pokolenia zmieniają świat

Fundacja Animacja na Sztafecie 740 km na 740 – lecie Pleszewa pierwsza od lewej Emilia Golińska , trzecia – Lucyna Roszak
Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja