Trwają szczepienia w pleszewskim szpitalu

Avatar photoIrena Kuczyńska9 marca 20213min
Szczepienia-czoło.jpg

Blisko 4500 szczepień przeciwko COVID-19, wykonano od 29 grudnia 2020 roku w  Pleszewskim Centrum Medycznym. Wśród zaszczepionych, szczepionkami Firmy Pfizer,  Moderna  i AstraZeneca, jest personel medyczny, seniorzy 70 plus  i nauczyciele.  Większość pacjentów jest już po drugiej dawce, pozostali odliczają czas do podania kolejnej – powiedział radiu Centrum prezes PCM Błażej Górczyński. 

Jako pierwszych, w ostatnich dniach 2020 roku, zaszczepiono medyków pleszewskiego szpitala i przedstawicieli podmiotów medycznych współpracujących z placówką. W sumie do pierwszego etapu zgłosiło się blisko 900 osób. Ponad pół tysiąca to personel  szpitala. Ponad 90 procent tej grupy otrzymało już dwie szczepionki. Zaszczepiono też 287 seniorów i pracowników  domów opieki, pozostałe osoby to medycy spoza szpitala.

Aktualnie szczepieniom poddawani są pleszewscy nauczyciele, do tej pory pierwszą dawkę otrzymało 440 osób na 600 chętnych. Szczepienie drugą dawką tej grupy zawodowej zaplanowano za 10 tygodni. Przez cały czas trwają też szczepienia populacyjne seniorów ponad 70. roku życia. Do tej pory pierwszą dawkę przyjęło 550 osób. Około 200 osób jest już po dwóch szczepieniach – powiedział radiu Centrum prezes  PCM Błażej Górczyński.

Czytaj też: Są wolne miejsca na szczepienia seniorów w Pleszewie

Przypomina on, że osoby zapisane na szczepienie, powinny unikać przeziębienia, zarówno przed pierwszą jak i przed drugą immunizacją.  Choroba odwleka  podanie preparatu. Pierwsza tura szczepień dla seniorów w Pleszewskim Centrum Medycznym ma się zakończyć do 31 marca. Kolejne grupy będą poddawane szczepieniom zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Warto dodać, że w powiecie pleszewskim szczepią jeszcze NZOZ-y we wszystkich gminach, w tym 4 w mieście i gminie Pleszew.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska