Udziałowiec bez podwyżki

Avatar photoIrena Kuczyńska8 sierpnia 20192min
smieci_irena1.jpg

Pleszew został udziałowcem Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Wniósł do spółki 400 000 złotych.

Pozwoli to uniknąć podwyżki za dostarczenie i zagospodarowanie odpadów zmieszanych, która weszła
1 sierpnia 2019 roku.

W czerwcu na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Zarząd Spółki uzgodnił z udziałowcami, że od 01.08.2019r. funkcjonować będzie nowy cennik za przyjęcie odpadu przeznaczonego do dalszego zagospodarowania w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych pochodzącego z gmin, które nie są udziałowcami. Oznacza to podwyżkę opłat z 320 zł do 360 zł za tonę.

W związku z tym Pleszew postanowił zostać udziałowcem jarocińskiej spółki, na co wyrazili zgodę radni. W 2018 roku mieszkańcy Pleszewa i gminy wrzucili do kontenerów 10 000 ton odpadów zmieszanych, w tym roku może to być nawet 11 000 ton – powiedział radiu Centrum Grzegorz Knappe – prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego, które odpady do Jarocina wozi.

Warto dodać, że systematycznie wzrasta opłata za składowanie odpadów zmieszanych na wysypisku, co może się przełożyć na wzrost opłat.

Jedynym sposobem na ich zahamowanie czy obniżenie jest selekcjonowanie odpadów a nie wrzucanie wszystkiego, jak leci, do kontenera, co widać gołym okiem, po uchyleniu klapy kontenera na osiedlu.

Foto archiwum Radio Centrum http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-wielkopolska-udzialowiec-bez-podwyzki.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska