Umowa z uczelnią

Avatar photoIrena Kuczyńska10 stycznia 20184min
Czolo-1.jpg

Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Pleszewie podpisało porozumienie o współpracy z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Ze strony uczelni podpisywał je absolwent pleszewskiego „Staszka” – dziekan poznańskiej polonistyki prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz. Podkreślał, że „nowy humanizm jest nadzieją dla współczesnego świata”.

na fot. na dole od lewej: Mirosław Kuberka / Przewodniczący Rady Powiatu, Maciej Wasielewski / starosta pleszewski, Lilla Deleszkiewicz / dyrektor LO im. St. Staszica, prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz / dziekan poznańskiej polonistyki. Stoją: Maria Cichy, Izabela Guz - Czajka, dr Krzysztof Skibicki - wicedyrektor ds. dydaktyki Wydz. Fil. Polskiej i Klasycznej UAM, dr Michał Krawczyk

Od 2010 roku liceum współpracuje z wydziałem historycznym, od 2011 z wydziałem nauk geograficznych, od ubiegłego roku z Akademią Ekonomiczną w Poznaniu.

W ramach współpracy licealiści mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni na miejscu w szkole a także w wyjazdowych, które finansowo wspiera starostwo.

Zwracając się do zebranej w auli młodzieży, prof. Tomasz Mizerkiewicz podkreślał, że pleszewskie liceum, które „zawsze kształciło humanistów”, jest jedynym w regionie, gdzie będzie klasa patronacka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej na UAM.

W wykładzie: „Projektowanie przyszłości: współczesna humanistyka, sztuka, technologia” dr Michał Krawczyk przekonywał, że „humanistyka jest przyszłością przemysłu wykorzystującego zaawansowane technologie, a artyści mają się zmierzyć z tym, jak wiedzę zastosować”.

Wykład dra Michała Krawczyka

Pomysł na klasę patronacką w „Staszku” zrodził się podczas tradycyjnego spotkania pleszewian w Poznaniu, na którym dyrektor liceum Lilla Deleszkiewicz spotkała prof. Tomasza Mizerkiewicza.https://irenakuczynska.pl/przywiezlismy-wam-troche-pleszewa-poznania/

Klasa objęta akademickim patronatem z gośćmi i z wychowawcą

W tym roku spotkanie pleszewian odbędzie się w Collegium Maius gdzie jest siedziba poznańskiej polonistyki.

Prof. Tomasz Mizerkiewicz - absolwent pleszewskiego "Staszka" z kolegami z klasy: Małgorzatą Kuberką i Tomaszem Kuberką

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-poznan-umowa-z-uczelnia.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska