Seniorzy, licealiści, przedszkolaki w jednym projekcie

Avatar photoIrena Kuczyńska16 listopada 20224min
DSC_0537.jpg
Ponad 110 osób - seniorów, licealistów i przedszkolaków uczestniczy w projekcie "Wiele pokoleń - jeden cel", który realizuje Dom Pomocy społecznej w Pleszewie we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Zdrowia w Pleszewie przy finansowym wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

 

Działaniami projektu „Wiele pokoleń – jeden cel” objęto 60 seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie, w Kaliszu, w Ostrowie Wlkp, ww Kotlinie (pow. jarociński), Dziennego Domu Senior + w Pleszewie oraz Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie.

 

Wiele pokoleń

Seniorom w realizacji projektu „Wiele pokoleń – jeden cel” towarzyszyła 50 –  osobowa grupa uczniów Niepublicznego Liceum W Pleszewie  Pleszewskiej Trójki oraz maluchów z przedszkola „Słonecznego” w Pleszewie.

W ramach projektu odbyły się wycieczki do Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, do Zamku w Kórniku, spacery historyczne po Pleszewie, warsztaty ekologiczne połączone ze sprzątaniem świata i sadzeniem drzewek.

]Licealiści opowiadali o swoich pasjach seniorom, ci dzielili się z młodymi swoimi zainteresowaniami.

Czytaj:Rękodzieła seniorów na wystawie

Spacery z dotacją

Były też przedstawienia – występowali i dorośli i dzieci. Projekt przewidywał też spotkanie z fizjoterapeutą, spacery z kijkami NW, wspólne biesiadowanie przy grillu oraz działania twórcze w tym wykonywanie dekoracji z surowców wtórnych.

Z tych wspólnych działań, na realizację których pozyskano 30 000 zł dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego powstanie wystawa zdjęć oraz broszurka, która jest przygotowywana – podkreśla Ewa Pachciarek – koordynatorka projektu.

Czytaj:Jak być szczęśliwym w jesieni życia

Projekt  „Wiele pokoleń – jeden cel” był realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Zdrowia w Pleszewie.  Wartość projektu 36 460,00 zł.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska