Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie zarazy

Irena Kuczyńska31 stycznia 20215min
terminal-czolo.jpg

W powiecie pleszewskim mocno rozbrzmiewa wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do godziny 13.00 w samym Pleszewie zebrano prawie 26 000 złotych. O 14.30 rozpoczyna program specjalny TV WOŚP Pleszew, gdzie odbędzie się licytacja. Po gminie Gołuchów jeżdżą wolontariusze i w każdej wiosce zbierają kasę do puszek…

Do kwoty 26 000 złotych zebranej do 13.00 w Pleszewie nie ma się co przywiązywać, bo wolontariusze cały czas po mieście wędrują. Jedna z dziewczynek jest zaopatrzona w terminal, gdzie bezgotówkowo można wesprzeć WOŚP.

Terminal jest też w sztabie w Szkole Podstawowej nr 2 gdzie, zachowując pełne rygory sanitarne, można wejść i też przynieść z domu skarbonki z monetami.

Niedawno dostarczono takich monet 6,3 kg. O 14.00 zaczęła kursować ciuchcia do Kowalewa, też w reżimie sanitarnym. Zamiast biletu – wrzut do puszki. Chętnych nie brakuje.

Przed południem odbył się bieg „policz się z cukrzycą” z udziałem burmistrza Arkadiusza Ptaka. Swoje kilometry przebiegli też maratończycy z Team Pleszew.

Prawie 3000 zł zebrano do e-skarbonki uruchomionej przez harcerzy. Można nadal pieniądze wrzucać. Przynoszą też pełne puszki właściciele sklepów i firm.

W gminie Gizałki kwesta odbywa się pod sklepami i pod kościołem w Szymanowicach przed każdą mszą świętą. Wolontariusze wędrują także po gminie Chocz i Gołuchów.

Tam od 13.00 grupa wolontariuszy zmotoryzowanych objeżdża wszystkie wioski w gminie. I kwestuje.

Także w Gołuchowie na live odbędzie się licytacja gadżetów. Pleszewska licytacja rozpocznie się o 15.00.

A już o 14.30 rusza TV WOŚP Pleszew na kanale YOU TUBE Zajezdnia w sieci. Czy powiat pleszewski pobije ubiegłoroczny rekord? Zobaczymy, kiedy wieczorem wszystkie pieniądze zostaną policzone.

Program 29 Finału WOŚP w Pleszewie TUTAJ

Wspomnienie z WOŚP Pleszew z 1993 roku TUTAJ