Zaduszki w Zajezdni Kultury

Avatar photoIrena Kuczyńska12 listopada 20194min
czoło1.jpg

Zaduszkowo i koncertowo było w ostatnią sobotę w nowym Domu Kultury w Pleszewie.

Chociaż główną bohaterką imprezy była muzyka, swoje 5 minut miał też Artur Kowalski – inicjator pleszewskich Muzycznych Zaduszek.

Pleszewska Zajezdnia Kultury, czyli duża sala w nowym Domu Kultury przerobionym z dawnej parowozowni, wypełniła muzyka. Doskonała akustyka nowoczesnej sali sprawiła, że fani zgromadzeni na jubileuszowej imprezie, byli zadowoleni.

Zaczęło się od „Hallelujah” w wykonaniu Korneli Raźniewskiej, którą publiczność zna przede wszystkim jako solistkę big bandu ,,Po godzinach”.

A potem kolejno występowali: formacja Za Zu Zi z Jarocina, Natalia Lubrano, której towarzyszyli muzycy Q-Artist, grupa VHS z Gniezna. Swoje 5 minut miał Artur Kowalski – lider Muzycznej Strefy Kultury inicjator imprezy, której początki sięgają kultowego pubu Hades w Pleszewie.

 Wszystko zaczęło się u Jacka Szyszki w Hadesie,  z którym znaliśmy od zawsze z harcerstwa. Jego chęć organizowania koncertów i udostępnianie sceny młodym zespołom  bardzo sprzyjało organizacji tych koncertów w Hadesie oraz festiwalu. Po śmierci Jacka Szyszki kontynuowała działalność żona – Katarzyna Szyszka. Po zamknięciu  Hadesu,  w roku 2018  Zaduszki  Muzyczne odbyły się w Muzeum Regionalnym w Pleszewie – powiedział Artur Kowalski.

Na jubileuszowych Zaduszkach nie zabrakło urodzinowego tortu.

Był upominek dla Artura, były gratulacje i dużo ciepłych słów, w tym od żony Agnieszki, dyrektora Domu Kultury Przemysława Marciniaka, pań z położonej nieopodal Domu Kultury – Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pleszew.

Na imprezie muzycznej bawili się fani muzyki w różnym wieku. Zaduszki Muzyczne wpisały się na stałe do kalendarza muzycznych imprez w Pleszewie.

Przez te lata na zaduszkowej scenie  wystąpiło ponad 160 artystów nie tylko lokalnych.W większości to to były osoby z którymi muzykowałem albo szanowałem za działalność muzyczną.Na każdych Zaduszkach na początku występował zawsze młody, wschodzący zespół – podkreśla Artur Kowalski.

Radio Centrum 10. Zaduszki Muzyczne

O Arturze Kowalskim czytaj też Perkusista z Pleszewa

Zdjęcia Roman Kazimierz Urbaniak


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska