Coraz bliżej finał robót na drogach

Irena Kuczyńska26 października 20204min
Rondo-z-Targową-w-tle-czolowe.jpg

Powoli dobiegają końca prace remontowe na pleszewskich ulicach. Najdłużej będzie wyłączona z ruchu ulica Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaczyńskiego i Wyspiańskiego do Rynku.
Rondo na zbiegu ulic Targowej, Bogusza i Słowackiego jest prawie na ukończeniu. Jeszcze tylko nasadzenia krzewów i kwiatów, wysiew trawy i będzie można z niego korzystać. Na ukończeniu jest też przebudowa ulicy Targowej, gdzie po jednej stronie powstaje chodnik, po drugiej – ścieżka rowerowa. Dopieszczanie asfaltu trwało w ostatnim tygodniu w ulicy Ogrodowej, gdzie już prawie gotowe są chodniki, robione są ścieżki rowerowe.

Tam w przyszłym roku będzie dokładana trzecia rura Neru, w której popłynie rzeczka, wszak na jej odkrycie nie zgodziły się Wody Polskie. Więcej TUTAJ
Podobnie jest z ulicą Słowackiego, gdzie do wykonania są prace kosmetyczne. Wracając do Ogrodowej, do zrobienia w przyszłym roku zostanie odcinek ulicy przebiegający na rzeczce Ner.
Podsumowując, Targowa, Słowackiego, Sienkiewicza, Bogusza na odcinku od Reja do ronda, Ogrodowa, Kaczyńskiego, będą przejezdne z końcem listopada – powiedział radiu Centrum zastępca burmistrza Andrzej Jędruszek.Najdłużej nieprzejezdna będzie ulica Sienkiewicza od Rynku do skrzyżowania z Wyspiańskiego i Kaczyńskiego, gdzie trwa rozdział kanalizacji na deszczową i sanitarną. Na jej otwarcie pleszewianie poczekają do końca roku.

Czytaj też: Od ronda do ronda
Targowa od ronda do ronda
Rewolucja na ulicy Targowej
Targowa w remoncie od ronda do ronda