Czy Mirosław Kuberka wróci za stół prezydialny w powiecie?

Irena Kuczyńska10 lipca 20233min
Wiele wskazuje na to, że Mirosław Kuberka wróci za stół prezydialny w Radzie Powiatu Pleszewskiego i zajmie miejsce zmarłego w czerwcu wiceprzewodniczącego Piotra Kopczyńskiego.
5c6fd67231cdb_o_large.jpg

 

Mirosław Kuberka jest radnym powiatowym od 2002 roku, zaczynał od funkcji wiceprzewodniczącego, przez trzy kadencje był przewodniczącym, w tej kadencji był szefem jednej z komisji rady.

Nowy radny

Mandat Piotra Kopczyńskiego, został wygaszony. Jego miejsce w Radzie Powiatu Pleszewskiego należy się kolejnemu z listy Stowarzyszenia Wspólna Przyszłość w okręgu Czermin – Chocz – Gizałki – Fabianowi Reślińskiemu. Pozostaje do obsadzenia stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, które prawdopodobnie należy się Klubowi utworzonemu przez radnych Stowarzyszenia Wspólna Przyszłość i Razem dla Ziemi Pleszewskiej.

Czytaj: Oni porządzą powiatem pleszewskim

Roszady

Z tych list do Rady Powiatu weszło w 2018 roku pięciu radnych: Mirosław Kuberka, Zbigniew Rodek, Michał Kaczmarek, Krystian Klak i Piotr Kopczyński, który do klubu wspólnego nie przystąpił. Przeszedł do Klubu Miłośników Ziemi Pleszewskiej. Został wiceprzewodniczącym rady. W 2019 roku klub opuścił Krystian Klak – pozostając radnym niezrzeszonym w żadnym klubie. Po śmierci Piotra Kopczyńskiego, powiatowe puzzle trzeba było ułożyć na nowo.

Mirosław Kuberka – Piotr Kopczyński – Michal Karalus –

czytaj: Ruchy radnych powiatowych

Kuberka wróci?

Nieoficjalnie radio Centrum się dowiedziało, że do gry wraca Mirosław Kuberka – lider Stowarzyszenia Razem dla Ziemi Pleszewskiej, który pierwszy mandat radnego zdobył w 2002 roku i od razu został wiceprzewodniczącym rady. Przez trzy kolejne kadencje – czyli od roku 2006 do 2018 był przewodniczącym. W 2018 szefem rady został Marian Adamek – z Towarzystwa Miłośników Ziemi Pleszewskiej. Kuberka otrzymał stanowisko szefa komisji ochrony środowiska, które – zgodnie z umową, w połowie kadencji oddał Krystianowi Klakowi. Został wiceprzewodniczącym.

od prawej Mirosław Kuberka, starosta Maciej Wasielewski, premier Hanna Suchocka – absolwentka LO w Pleszewie, Edward Kubisz – pierwszy starosta pleszewski, Michał Karalus – drugi starosta pleszewski, Lilla Deleszkiewicz – dyrektorka liceum

Czytaj: 100 – lecie niepodleglości z Hanną Suchocką

Czytaj: Nowe diety radnych