Nowa dyrektorka technikum w Marszewie : Pera po Borkowskiej

Avatar photoIrena Kuczyńska2 marca 20233min
605ddbd36d8a2_o_large.jpg
Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Pałeczkę po Grażynie Borkowskiej przejmie Iwona Pera.

Startowały dwie osoby, wygrała Iwona Pera, która od 17 lat jest zastępcą dyrektora szkoły. Prawdopodobnie przejmie obowiązki w czerwcu, kiedy na emeryturę przejdzie dyrektorka Grażyna Borkowska.

Dyrektorka Grażyna Borkowska
Rok temu remis

Sytuacja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie skomplikowała się rok temu, kiedy w konkursie na dyrektora wystartowały dwie panie – Grażyna Borkowska – dyrektorka i jej zastępczyni Iwona Pera. Była jeszcze trzecia kandydatka.

Czytaj: Konkurs w technikum w Marszewie bez rostrzygnięcia

Konkursu jednak nie rozstrzygnięto ale organ prowadzący a tym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi powierzył prowadzenie szkoły od 1 września 2022 roku na okres 10 miesięcy długoletniej dyrektorce Grażynie Borkowskiej.

Minister zaprosił Grażynę Borkowską po nominację

Iwona Pera wygrała konkurs na dyrektora ZSCKR w Marszewie
Pera po Borkowskiej

W konkursie, który ministerstwo przeprowadziło w lutym tego roku, startowały dwie osoby w tym Iwona Pera, która konkurs wygrała. I to ona przejmie pałeczkę po Grażynie Borkowskiej, która w szkole w Marszewie pracuje 42 lata, w tym 17 na stanowisku dyrektora. W tym czasie szkoła zmieniła organ prowadzący z powiatu na ministerstwo, co przełożyło się m.in. na remonty i wyposażenie szkoły.

Czytaj: Otwarcie nowej hali dydaktyczno – szkoleniowej

Dyrektorki z długim stażem

Poszerzyła profil kształcenia m.in. o techników weterynarii, architektów krajobrazu, klasy branżowe. Także dla Iwony Pery – magistra inżyniera mechanika, technikum w Marszewie jest pierwszym i jedynym miejscem pracy od 27 lat. W tym 17 lat na stanowisku wicedyrektora szkoły.

Czytaj: Zjazd absolwentów na 65 – lecie szkoły

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska