Społeczna Lodówka w Pleszewie wypełni się (także) produktami z marketu

Avatar photoIrena Kuczyńska15 kwietnia 20233min
336298023_1866954900314992_2461387499842809721_n.jpg
W Pleszewie udało się na nowo uruchomić Społeczną Lodówkę PPL. Będzie ona napełniana dzięki współpracy podpisanej przez Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Technicznych z Caritas diecezji kaliskiej.

 

Caritas udostępnił wolontariuszom kartę, która pozwala na pozyskiwanie z pleszewskich marketów żywności z krótkim terminem przydatności. Dzięki temu lodówka się będzie regularnie napełniać.

Lodówka społeczna wraca

Społeczna Lodówka PPL została w grudniu 2019 roku umieszczona przy ul. Malińskiej 9 przez fundację weźpomóż.pl Stanisława Piątka z Wrocławia. Działała do wybuchu pandemii koronawirusa. Obsługiwali ją wolontariusze z technikum na Zielonej z Jackiem Mikułą na czele. Wróciła w 2021 roku  również dzięki Fundacji ”Bread of Life”, która dostarczała pozyskane jedzenie.

 

Pleszewska lodówka społeczna

Lodówka, która nie może być pusta

Żywność z Biedronki

Od 13 kwietnia będzie tu więcej żywności, która regularnie będzie dostarczana z marketu Biedronka przy ul. Ogrodowej, co jest możliwe dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu przy  Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie na Zielonej z Caritas Diecezji Kaliskiej, która jako organizacja pożytku publicznego może żywność z krótkim terminem przydatności do spożycia, z marketów pozyskiwać i ma z Biedronką umowę.

Aż słoik zupy

Dowiozą żywność wolontariusze własnymi autami, będą szukać sponsorów paliwa. Oni też będą myć lodówkę. Można a nawet trzeba w niej  zostawiać jedzenie dla potrzebujących z opisem i datą sporządzenia potrawy. Jacek Mikuła mówi, że lodówka jest w Pleszewie potrzebna. Wszystko co tam trafia, natychmiast jest zabierane przez potrzebujących. Dla jednych TYLKO słoik zupy, może być dla innych AŻ słoikiem zupy – podkreśla Jacek Mikuła.

Nie marnujmy jedzenia, dzielmy się z potrzebującymi


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska