Ofiaromat w kościele, terminal w biurze parafialnym – kolejne nowinki w pleszewskiej farze

Avatar photoIrena Kuczyńska20 czerwca 20243min
448863307_370507289473033_2766991949494191454_n-1280x1098.jpg
W pleszewskiej farze pojawił się ofiaromat a już wkrótce w Biurze Parafialnym pojawi się terminal, gdzie blikiem lub kartą płatniczą będzie można zapłacić za intencję mszalną, pogrzeb czy ślub. Coraz więcej osób rezygnuje z noszenia przy sobie gotówki, jest to absolutna normalność i przyszłość w kościele - komentuje ks. Darek Brylak - farski proboszcz .

Farski proboszcz reaguje żywo na potrzeby parafian. Po likwidacji żłóbka w kaplicy bocznej w kościele,  urządził, z pomocą rodziców, miejsce do rekreacji dla dzieci. Sprawdziło się, maluszki mogą sobie porysować, pooglądać książeczki, podczas gdy ich rodzice uczestniczą w nabożeństwie.

Ofiaromaty…

Teraz ks. Darek Brylak zainstalował w farze ofiaromat. I tym razem prawidłowo rozpoznał oczekiwania pleszewian. W pierwszą niedzielę po zainstalowaniu proboszcz zauważył bardzo dużo wpłat. Nie widział natomiast, kto wpłaca. Jeśli więc ktoś obawia się, że proboszcz będzie wiedział, jaką kwotę przelał na konto parafii – czy to jest 5 złotych czy może 100 zł, może być spokojny. Aplikacja pozwala widzieć tylko kwoty a nie dane ofiarodawcy.

… to przyszłość

Ks. Darek Brylak – proboszcz parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie, uważa, że ofiaromaty to przyszłość. Jego zdaniem, coś co jest normalnością w codziennym życiu, nie powinno być dziwolągiem  w kościele. Coraz więcej osób nie dysponuje gotówką, płaci kartą, blikiem, telefonem i kościół powinien być na nowości otwarty – uważa proboszcz.

Będzie terminal

Ponieważ parafianie w biurze pytają, czy mogą zapłacić kartą za pogrzeb, ślub, czy intencję, postanowił uruchomić terminal Banku Spółdzielczego. Już wkrótce taka możliwość będzie.

Proboszcz na FB

Wracając do ofiaromatu, proboszcz fary podpatrzył go w jednym z kościołów w Ostrowie Wlkp. Ks. Darek Brylak stara się iść z duchem czasu, jest aktywny w social mediach, bo wie, że tym sposobem dociera do osób, które z różnych względów kościół omijają ale wiary jeszcze nie utraciły.

Czytaj też:

Rozmowa z Darkiem Brylakiem o pomysłach na Dom Parafialny

Rozmowa z ks. Witoldem Szulczyńskim, który 30 lat pracuje w Gruzji

Rozmowa z ks. Darkiem Brylakiem nowym proboszczem fary


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska