Warsztaty fotograficzne na rowerze z Filipem Springerem – biblioteka zaprasza

Avatar photoIrena Kuczyńska15 czerwca 20246min
Springer-4.png
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie zaprasza na warsztaty "Aparat, rower i stara mapa". Poprowadzi je Filip Springer - reporter, fotograf, autor książek m.in. "Miedzianka. Historia znikania" - jeden z pomysłodawców Festiwalu Miedzianka Po Drodze, który w tym roku po raz drugi zagości w Pleszewie.
Do udziału w warsztatach, które rozpoczną  się w sobotę 29 czerwca o godzinie 17.00, potrzebny jest przede wszystkim rower i aparat fotograficzny, który może być w smartfonie.  Archiwalną mapę – papierową albo online będzie mieć prowadzący warsztaty Filip Springer Pleszewianie dobrze go znają ze spotkań w bibliotece i z udziału w literackim  festiwalu Miedzianka po drodze coraz bliżej Pleszewa w 2022 roku.
Filip Springer w Pleszewie w towarzystwie burmistrza Arkadiusza Ptaka
Tym razem reportażysta, fotograf, autor 9 książek, współpracujący z Instytutem Reportażu, współtwórca pierwszej w Polsce Szkoły Ekopoetyki, poprowadzi w Pleszewie warsztaty w drodze, podczas których  podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem fotograficznym. Wskaże jakie narzędzia wykorzystuje do uchwycenia najlepszych kadrów, zdradzi też techniki posługiwania się archiwalnymi mapami dostępnymi zarówno online, jak i offline.
Zaprezentuje  “teorię przepływu” (flow)  opracowaną przez węgiersko – amerykańskiego psychologa Mihaly’ego Csíkszentmihály’ego, która pozwala zanurzyć się w wykonywanych czynnościach i czerpać z nich jeszcze większą satysfakcję.
Filip Springer FB
Filip Springer FB
Na warsztaty, które potrwają około 3 godzin, trzeba się zapisać mailowo wypożyczalnia@biblioteka.pl lub osobiście w wypożyczalni dla dorosłych. Liczba uczestników jest ograniczona.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska