Rajd trasą kolejki jednym z wydarzeń Festiwalu Miedzianka Po Drodze

Avatar photoIrena Kuczyńska5 lipca 20228min
Most-w-Fabianowie.jpg
Pieszy rajd trasą Krotoszyńskiej Kolei Dojazdowej z Broniszewic przez Pleszew do Krotoszyna będzie elementem Festiwalu Miedzianka Po Drodze

Inicjator rajdu, Rafał Krupa, porozumiał się z Filipem Springerem – pisarzem, jednym z organizatorów Festiwalu Miedzianka po Drodze, który 2 września zawita do Pleszewa. Wstępnie ustalono, że rajd będzie elementem Festiwalu.  A 49 – kilometrowa trasa będzie podzielona na 3 etapy.

Rafał Krupa miał pomysł

Zafascynowany kolejką, która przez 80 z górą lat kursowała pomiędzy Pleszewem i Krotoszynem, Rafał Krupa postanowił przejść trasę kolejki, która mimo, iż w nazwie miała Krotoszyńska, to i tak siedzibę miała w Pleszewie. Kilka tygodni temu swoim pomysłem podzielił się z czytelnikami bloga, zachęcając do wspólnego spaceru.

Więcej: Pieszy rajd trasą kolejki z Broniszewic do Krotoszyna? Jest pomysł!

Dokładną trasę ciuchci udało się wytyczyć i doprecyzować dzięki podpowiedziom dawnego maszynisty Antoniego Mocha z Pleszewa.

Czytaj: Antoni Moch – pleszewski kolejarz od 45 lat

 

Antoni Moch

 

Filip Springer pomysł podchwycił

Teraz pojawił się pomysł skorelowania Festiwalu Miedzianka po Drodze, TUTAJ który odbędzie się w Pleszewie 2 września, z rajdem trasą kolejki. Na włączenie rajdu w program wydarzenia, zgodził się Filip Springer– współorganizator – pisarz, reportażysta. Podchwycił on pomysł Rafała Krupy

Trzy etapy w trzy dni

W tej sytuacji 49 – km trasa ciuchci  byłaby podzielona na 3 etapy rozłożone na 3 dni.  Start  byłby w piątek 2 września z Broniszewic. Po przejściu 10 km, uczestnicy rajdu wzięliby udział w wydarzeniach Miedzianka Po Drodze.

Miedzianka Po Drodze
Miedzianka Po Drodze zagości w Pleszewie

Nazajutrz, w sobotę 3 września, – pierwsze 4 km rajdowicze przejechaliby ciuchcią z Pleszewa do Kowalewa.

 

Dalej by poszli 18 km pieszo do dawnej stacji Nowa Wieś. Na dzień trzeci, czyli niedzielę 4 września – do przejścia zostałoby 17 km od Nowej Wsi do Krotoszyna.

Stacja kolejowa w Koźmińcu

 

Trasa kolejki

Kilka osób chętnych do wędrówki trasą kolejki już się do Rafała Krupy zgłosiło. Lista jest otwarta. 

Rafał Krupa

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska