Elżbieta Mielcarek – zasłużona pleszewianka z wyboru

Irena Kuczyńska11 marca 20213min
Elżbieta Mielcarek - długoletnia dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie otrzymała tytuł "Zasłużonej dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew".
e-mielcarek-1280x1190.jpg

 

Uchwałę pleszewscy radni podjęli jednogłośnie. W ich obecności, podczas sesji rady miejskiej, wręczono Elżbiecie Mielcarek okolicznościowy dyplom i pozłacany herb miasta Pleszewa.

 

Elżbieta Mielcarek z końcem marca przechodzi na emeryturę. Zostawi w Pleszewie kawał swojego życia i kawałek serca. Odbierając odznaczenie z rąk burmistrza Pleszewa Arkadiusza Ptaka oraz przewodniczącej Adeli Grali – Kałużnej, podkreśliła, że przez 44 lata pracowała w Pleszewie i dla pleszewian a po przejściu na emeryturę, zostanie ambasadorką miasta.

W wygłoszonej laudacji burmistrz Ptak przypomniał karierę zawodową Elżbiety Mielcarek, z czego 17 ostatnich lat przypada na Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Pleszew, która pełni też zadania biblioteki powiatowej i integruje środowisko bibliotekarzy.

Trudno wymienić wszystkie inicjatywy i pomysły dyrektorki na upowszechnianie czytelnictwa i promocję kultury, tyle ich było. Do tego dochodzi Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku, w którym Elżbieta Mielcarek przez kilka lat pełniła funkcję wiceprezesa, najbardziej zapracowanego, bo odpowiedzialnego za organizację zajęć.

Uchwałę o nadaniu Elżbiecie Mielcarek tytułu “Zasłużonej dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew” radni podjęli jednogłośnie. Jest ona 50. osobą na liście zasłużonych, którą otwiera premier RP prof. Hanna Suchocka.

Zwykle odznaczenie wręczano na Gali Noworocznej albo z okazji Święta Miasta. W czasie pandemicznym uroczystość była skromna ale ranga najważniejszego w MiG Pleszew odznaczenia, pozostała niezmiennie wysoka.

Czytaj też: Biblioteka na dworcu otwarta

Biblioteka pełna gości i nowości

Biblioteka pełna atrakcji

Od magazynu książek w ratuszu do nowoczesnej książnicy

Fotomiłość

Biblioteka w czasie pandemii