Szukamy imienia dla synka Ostróżki – konika polskiego urodzonego w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt

Avatar photoIrena Kuczyńska7 czerwca 20243min
447253802_1246215253258493_3480610577057451607_n.jpg
Konkurs na imię dla konika ogłasza Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Źrebię przyszło na świat na początku kwietnia w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt. Nagroda dla osoby, która wymyśli najciekawsze imię dla źrebięcia, będzie wręczona podczas Festiwalu Lasu 22 czerwca.

 

Do tej pory imiona uroczyście nadawano żubrom, które przychodziły na świat w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt . Musiały się one zaczynać od sylaby PO. Autorów imion zwykle nagradzano zaś nadawanie imion powodowało wzrost zainteresowania zwierzętami.

Syn Pogaja i Poinsecji ma na imię Porest

Pogajka – tak ma na imię najmłodsze żubrzątko w gołuchowskim stadzie

Dlatego, kiedy w kwietniu klacz Ostróżka wydała na świat konika, zrodził się pomysł aby i dla niego znaleźć imię. Powinno zaczynać się od literki „O” – podkreśla Anna Błaszczyk – rzeczniczka gołuchowskiego Ośrodka Kultury Leśnej

Ostróżka z synkiem

Propozycje imion można do 16 czerwca nadsyłać do OKL na formularzu, zamieszczonym TUTAJ Wręczenie nagrody osobie, której imię zostanie zaakceptowane przez komisję, odbędzie się 22 czerwca w pierwszym dniu Festiwalu Lasu.

Program wydarzenia jest bogaty: przewiduje w pierwszym dniu Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, seminarium łowieckie. W drugim m.in. jarmark rękodzieła, koncert sygnalistów, prelekcje o żubrach i o wodzie w lesie, spacer przyrodniczy, spektakl teatru Fuga „Żubr Pompik” i na koniec koncert Big Bandu Po Godzinach.

Wracając do Pokazowej Zagrody Zwierząt, najwcześniej – bo w 1977 roku przybyły tu żubry, po nich kolejno koniki polskie z Roztoczańskiego Parku Narodowego, dziki i daniele. Rocznie zagrodę odwiedza nawet 100 000 turystów. Jeśli chodzi o koniki polskie to aktualnie żyją tu 3 klacze i wspomniany już źrebaczek. Klacze mają imiona ale nie są one podawane do publicznej wiadomości, są w dokumentacji.

Czytaj: Młode żubry na 45 urodziny Pokazowej Zagrody Żubrów

Czytaj też: Odnowa ogrodu, który projektował Adam Kubaszewski


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska