Irena Kuczyńska
z radia centrum

Ulice iście królewskie

Pleszewianie, którzy zbudowali swoje domy przy ulicy Zygmunta III Wazy i ulicy Grunwaldzkiej, doczekają się nowej nawierzchni drogi oraz chodnika.

Wkrótce na ul. Zygmunta III Wazy pojawi się ekipa drogowców z Przedsiębiorstwa Komunalnego

Najpierw przy wytyczonych ulicach na Osiedlu Królewskim wyrosły domy. Kiedy ludzie już zamieszkali, miasto zabrało się za modernizację ulic, które były drogami gruntowymi.

Niedawno najbardziej królewska z pleszewskich ulic, bo upamiętniająca Przemysława II, który pierwszy wspomniał w dokumencie sądowym „civitas Plessov”, doczekała się nawierzchni i chodnika, podobnie jak ulica królowej Anny Jagiellonki, z zupełnie innej dynastii.

Teraz czas na ulicę Zygmunta III Wazy – siostrzeńca Anny Jagiellonki. Koszt budowy 140 metrów asfaltowej jezdni i chodnika sięga 350 000 zł. I jeszcze 145 metrów ulicy Grunwaldzkiej – też związanej z królem Władysławem Jagiełło, będzie pokryte kostką brukową, otrzyma chodnik i kanalizację
za 362 000 zł.

Ale nie tylko ulice królewskie i nie tylko w Pleszewie. Drogowcy (z innej firmy) pojawią się też na Krótkiej w Zielonej Łące i Cegielnianej w Kowalewie.

 

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-poludniowa-wielkopolska-drogi-iscie-krolewskie.html

Skomentuj na Facebooku