Już za tydzień pierwszy rajd trasą kolejki wąskotorowej – zaprasza pomysłodawca Rafał Krupa

Irena Kuczyńska25 sierpnia 202210min
Pierwszy pieszy rajd trasą wąskotorówki już w przyszły piątek 2 września - przypomina pomysłodawca rajdu Rafał Krupa.  Trasę podzielono na trzy etapy. Rajd jest elementem festiwalu literackiego Miedzianka Po Drodze
300892396_5726242200733431_3582921219961840100_n.jpg

Przypomnijmy, że to Rafał Krupa wymyślił pieszy rajd trasą kolejki wąskotorowej, która kursowała z Pleszewa do Krotoszyna a od 1945 roku także z Pleszewa do Broniszewic.

Rafał Krupa

Pieszy rajd trasą kolejki z Broniszewic do Krotoszyna? Jest pomysł!

We współpracy z długoletnim pracownikiem kolejki, dawnym maszynistą – Antonim Mochem, udało się odtworzyć i opisać trasę, którą pokonywała kolejka wąskotorowa.

Antoni Moch i jego przygoda z kolejką, która trwa 45 lat

Antoni Moch

 

W porozumieniu z organizatorami literackiego festiwalu Rafał Krupa postanowił włączyć pieszy rajd trasą kolejki w imprezę.

Festiwal Miedzianka Po Drodze zagości w Pleszewie

Rajd trasą kolejki jednym z wydarzeń festiwalu Miedzianka Po Drodze

Rafał Krupa nie chce przejść trasy kolejki samotnie. Zaprasza pasjonatów kolejki oraz osoby, które lubią piesze wędrówki. Trasę podzielił na trzy etapy, pokonywane przez 3 dni. Na swoim profilu podaje szczegóły:

Dzień pierwszy, piątek 2 września – ok. 13-14 km z Broniszewic do stacji Pleszew-Miasto, zbiórka przy szkole w Broniszewicach o godzinie 10:00.
Ok. godziny 15:00 mam spotkać się z organizatorami Festiwalu Miedzianka po Drodze, który w ten dzień zawita do Pleszewa i na który serdecznie wszystkich zapraszam – wtedy opowiem też więcej na temat rajdu:
Miedzianka Po Drodze | Pleszew 2.09
Miedzianka Po Drodze
Filip Springer

Dzień drugi sobota, 3 września – ok. 10:45 zbiórka na stacji Pleszew-Miasto, potem jedziemy kolejką do stacji Pleszew-Kowalew (wg rozkładu jazdy, wyjazd o 10:59), bilet jednorazowy kosztuje 4,00 zł, a następnie ok. 18-20 km pieszo do dawnej stacji Nowa Wieś.

Wiadukt w Fabianowie nad rzeczką Lutynią

Dzień trzeci, niedziela, 4 września, pozostałe ok. 17 km pieszo ze stacji Nowa Wieś do stacji Krotoszyn – zakończenie rajdu.
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli ktokolwiek dołączy na którykolwiek z etapów i będzie chciał iść razem ze mną te 50 km w ramach hołdu dla tej zapomnianej już kolejki 🙂
W razie jakichkolwiek pytań, piszcie śmiało, mam nadzieję, że widzimy się na trasie! – zaprasza Rafał Krupa ❤ ❤ ❤